Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan: Müjdesini vereyim dünyanın en büyüğü olacak

25.12.2021
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan: Müjdesini vereyim dünyanın en büyüğü olacak


Son dakika… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan A Haber-Atv ortak yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan programın sonunda Ankara’da Hıfzısıhha projesinin başlanacağını ve bu projenin aşı geliştirme ve üretme mevzusunda dünyanın en büyüğü olacağını duyurdu.

Erdoğan yeni projeyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

Turkovac aşımızın hem etkinliğini hem de güvenilirliğini kontrol ettik ve güvenilir olduktan sonrasında insanlığın kullanımına sunduk. Aşımız tüm insanların kullanımı üretiliyor. İthal ürün olması sebebiyle yerli aşımızı bekleyen bir grup vatandaşımız bulunduğunu biliyor, görüyoruz. Bu yurttaşlarımız her ne kadar yersiz de olsa endişelerinden sıyrılıp aşılarını gönül rahatlığıyla olmalıdır. Aşımız koruyucu etkisin kanıtlama etti.

Geçen hafta Afrika ülkeleriyle yaptığımız görüşmede ülkelerin liderlerinden bu mevzuda yoğun talep aldık.

Gelişmiş dediğimiz ülkeler bu mevzuda maalesef ellerini sıkı tutuyorlar. Biz bu ülkelerin çoğundan madden varlıklı olmayabiliriz fakat manen varlıklı Türk milleti aşıya aç bu insanların talebine duyarsız kalmadı, kalmayacaktır.

“MÜJDESİNİ VERMİŞ OLAYIM”

Dünyanın en büyük kapasiteli aşı araştırma, üretim ve geliştirme projesi olacak Hıfzısıhha projesini de Ankara’da hayata geçiriyoruz. Yakında ihalesini yapacağız. 50 bin metrekare kapalı alana haiz projenin Ihale süreci gelecek hafta tamamlanacak, onun da müjdesini vermiş olayım.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
PARTNER“Akşama hazırım”
22 yıl sonra bir ilk! Pembe el balığı sürprizi22 yıl sonrasında bir ilk! Pembe el balığı sürprizi
Erdoğan kritik rakamı açıkladı: 15.00 itibarıyla 23,8 milyar...Erdoğan tehlikeli sonuç rakamı deklare etti: 15.00 itibarıyla 23,8 milyar…YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.