Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin’le görüştü! Dikkat çeken ‘çatışma’ vurgusu

24.02.2022
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin’le görüştü! Dikkat çeken ‘çatışma’ vurgusu


Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü.

İçindekiler

RUSYA-TÜRKİYE İLİŞKİLERİ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından meydana getirilen açıklamaya nazaran, Rusya-Ukrayna meselesinin ele alındığı görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgesel meselelerde Rusya Devlet Başkanı Putin ile kurmuş oldukları yakın diyaloğa daima büyük ehemmiyet verdiğini, bunun pozitif yönde neticelerini gördüklerini ve bu anlayışı sürdürme kararlılığında bulunduğunu altını çizdi.

MİNSK ANLAŞMASI

Ukrayna’nın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne aykırı adımları tanımadıklarını, bunun ilkesel bir tutum bulunduğunu belirten Erdoğan, Minsk Anlaşmaları zemininde bir sonuca ulaşılmasının mühim bulunduğunu kaydetti.

DİKKAT ÇEKEN ÇATIŞMA VURGUSU

Probleminin daha karmaşık hale gelmesinin, hele hele askeri bir çatışmanın hiç kimseye yarar getirmeyeceğine işaret eden Erdoğan, bu anlayışla diplomatik temasların ve görüşmelerin devam ettirilmesini önemsediklerini, dün olduğu benzer biçimde bugün de Türkiye’nin, gerginliğin azaltılması ve barışın korunması için üstüne düşeni halletmeye hazır olduğuna değindi.

Bu meselenin diyalog kanalıyla halledilmesi çağrısını dile getiren Erdoğan, diplomasiyi öne çıkarmakta yarar bulunduğunu, NATO içinde de yapıcı tutumu sürdürdüklerine dikkati çekti.

PUTİN’E DAVET

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen yıl eylül ayındaki Soçi ziyareti esnasında da mutabık kaldıkları suretiyle Rusya Devlet Başkanı Putin’i Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi Toplantısı için en kısa sürede Türkiye’ye beklediğini yineledi.

AÇIK1

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İYİ Parti'de istifa depremi! İl genelinde yüzlerce kişiyi bulabilirİYİ Parti’de çekilme depremi! İl genelinde yüzlerce kişiyi bulabilir
İstanbul'da rehine krizi! Keskin nişancı, dehşet saçan saldırganı uzaktan etkisiz hale getirdiİstanbul’da rehine krizi! Keskin nişancı, dehşet saçan saldırganı uzaktan etkisiz hale getirdi
Rusya-Ukrayna krizinde bundan sonra neler yaşanacak? 4 senaryolu süreçte darbe detayıRusya-Ukrayna krizinde bundan sonrasında neler yaşanacak? 4 senaryolu süreçte darbe detayıYAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.