SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sert tepki: Yunanistan bundan sonrasında başının çaresine baksın

17.06.2022
SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sert tepki: Yunanistan bundan sonrasında başının çaresine baksın


Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yunanistan ile yaşanmış olan gerilim ile ilgili olarak “Dürüst siyasetçi eğer olmazsa bunlarla tekrar görüşmeyeceğimiz. Yunanistan bundan sonrasında başının çaresine baksın” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın çarşamba günü Türkiye’ye geleceğini belirtti.

erdoğan1

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından satır başları:

YUNANİSTAN’LA YAŞANAN GERİLİM

“Yunanistan’la ilgili olarak bilhassa sürece yönelik tepkilerimi ortaya koydum. Dürüst siyasetçi karşımda olmadığı sürece bunlarla tekrar görüşmeyeceğimi ve Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey toplantılarımızı bitirdiğimizi ve Yunanistan’la Yüksek Düzeyli Strateji Toplantısı yapmayacağız dedik. Bu yıl yapılacak toplantıyı da yapmıyoruz. Bundan herhalde daha net, daha açık bir rest olmaz. Dürüst siyasetçi eğer olmazsa bunlarla tekrar görüşmeyeceğimiz. Yunanistan bundan sonrasında başının çaresine baksın.

ENERJİ VE İKLİM KONULU EKONOMİ FORUMU

Ortalama 3’er dakikalık birer tebliğimiz olacak. Bu tebliğlerimizi sunmak suretiyle iklim ve çevre mevzusunda ne düşündüğümüzü, neler yapmayı planladığımızı bu görüşmede videokonferans vesilesiyle anlatacağız.

SUUDİ ARABİSTAN VELİAHT PRENSİ TÜRKİYE’YE GELİYOR

Çarşamba günü Veliaht Prens Selman’ı Külliye’de kabul edeceğiz. Gerek ikili gerek heyetler arası görüşmelerimizi yapacağız. Türkiye Suudi Arabistan ilişkilerini oldukça daha ileri seviyede nelere taşıyabiliriz, bu tarz şeyleri değerlendirme fırsatı bulacağız. Bu bir resmi ziyarettir. Resmi ziyarete ikimiz de resmi kabulümüzü yapacağız.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Okullarda karne günü! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendinizi geliştirmekten asla geri durmayın…Okullarda karne günü! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendinizi geliştirmekten asla geri durmayın…
Yunanistan bir kez daha karıştı! Çipras'tan Miçotakis'e uyarı: "Eğer gerekirse..."Yunanistan bir kez daha karıştı! Çipras’tan Miçotakis’e uyarı: “Eğer gerekirse…”
İstanbul'da şoke eden olay! Pakistanlılar ve Bangladeşliler...İstanbul’da şoke eden vaka! Pakistanlılar ve Bangladeşliler…YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.