SON DAKİKA | DEVA Partisi’den seçimlere kendi adıyla girme sonucu! CHP’den ilk izahat geldi

27.04.2022
SON DAKİKA | DEVA Partisi’den seçimlere kendi adıyla girme sonucu! CHP’den ilk izahat geldi


Son dakika: DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, önümüzdeki seçimlere partisinin kendi adı ve logosuyla girme kararını aldığını duyurdu. Ankara gündemine bomba şeklinde düşen karar sonrası akıllara “6’lı masa dağılıyor mu?” sorusu gündeme geldi. DEVA Partisi cephesinden ittifakta mesele olmadığına dair mesajlar gelirken, CHP’den ilk yorum geldi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP’li Özgür Hususi, ittifakta bir mesele olmadığının altını çizerken, “İttifak partileri ittifak içinde kendi logolarıyla içeriyor. Şu ana kadar Millet İttifakı 4 partiden oluşuyor. 6’ya genişleme durumu var. 6’ya genişleyecek olursa da DEVA, kendi adı ve logosuyla katılacağını ifade ediliyor.” diye konuştu.

Özgür Hususi’in açıklamaları şu şekilde;

“MİLLET İTTİFAKI 4 PARTİDEN OLUŞUYOR”

“Tek bir sıralama olur mu? soruları akıllara gelmişti. DEVA, kendi adını logosunu kullanacağını duyurdu. Bu ittifakla ilgili bir sıkıntıya işaret etmiyor. İttifak partileri ittifak içinde kendi logolarıyla içeriyor. Şu ana kadar Millet İttifakı 4 partiden oluşuyor. 6’ya genişleme durumu var. 6’ya genişleyecek olursa da DEVA kendi adı ve logosuyla katılacağını ifade ediliyor.

OZGUR OZEL

“BELİRSİZLİKLERİN KALKMASI AÇISINDAN ÖNEMLİ”

Kendi pozisyonlarını izahat doğrultusunda kıymetlidir. Seçimlere doğru ilerlerken bazı belirsizliklerin ortadan kalkması açısından kıymetlidir.

“BİR ÜÇLÜ FOTOĞRAF YOK”

Millet İttfiakı’nın yol haritası orada. Cumhur İttifakı’nın talibi da daha duyuru edilmiş değildir. BBP ile fotoğraf çektirmekten çekinen bir MHP var. Bir üçlü fotoğraf yok. Destici, her insana söz yetiştiriyor fakat fotoğrafa giremiyor.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Ali Babacan resmen duyurdu! Altılı masa...Ali Babacan resmen duyurdu! Altılı masa…
 Maske zorunluluğu kalktı! Maske zorunluluğu kalktı!
Gül'den 'Gezi Parkı' davası yorumu: "Utanç verici!"Gül’den ‘Seyahat Parkı’ davası yorumu: “Utanç verici!”YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.