SON DAKİKA | Devlet Bahçeli’den sert sözler: Sokağa çıkacak yüzünüz dahi olmayacak

07.04.2022
SON DAKİKA | Devlet Bahçeli’den sert sözler: Sokağa çıkacak yüzünüz dahi olmayacak


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM’de partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, “Lejyoner anketçilere diyorum ki, bizim ölümüz bile sizin dirinizi, hepinizi, topunuzu yerle yeksan etmeye yeter. Şimdiden haberiniz olsun, 2023 haziran ayında sokağa çıkacak yüzünüz dahi olmayacaktır” diye konuştu. HDP’li Semra Güzel ile ilgili de açıklamada bulunan Bahçeli, “Yapılması ihtiyaç duyulan milletvekilliğinin derhal düşürülmesidir” dedi.

Bahçeli’nin açıklamasından satır başları:

“Merhum Alparslan Türkeş Bey, milliyetçi, ülkücü hareketin yüksek bir değeridir. Türkiye’nin sıkıntılı yıllarında engin tecrübesiyle dikkat çekmiş, vatan ve millet sevgisiyle her çevrenin saygısını kazanmıştır. Aramızdan ayrılışının 25. yıl dönümünde ona duyduğumuz sevgiye herhangi bir zayıflama emaresi görülmemiştir.

“SOKAĞA ÇIKACAK YÜZÜNÜZÜ DAHİ OLAMAYACAK”

Kokuşmuş araştırma şirketleri, siz anketleri yaparken CHP Genel Merkezi’nde mi dolaşıyorsunuz, Kandil’de mi geziyorsunuz? Güvenilirliği sıfırlanmış anketlerin, anketçilerin MHP’nin hakkını teslim etmeleri eşyanın tabiatına aykırıdır. Lejyoner anketçilere diyorum ki, bizim ölümüz bile sizin dirinizi, hepinizi, topunuzu yerle yeksan etmeye yeter. Şimdiden haberiniz olsun, 2023 haziran ayında sokağa çıkacak yüzünüz dahi olmayacaktır.

“HİÇ KİMSE YALAN ANKETLERLE BİZE AYAR VEREMEZ”

Türklük var olduğu sürece MHP vardır ve olacaktır. Türk Milleti dünya üstünde bayrak şeklinde dalgalandığı müddetçe 3 hilal de ona eşlik edecektir. Asla kimse yalan anketlerle bizlere ayar veremez, gözümüzü korkutamaz. Durduğumuz yer, baktığımız yer doğrudur.

BUÇA’DAKİ KATLİAM

Ukrayna Buça’da yaşandığı iddia edilen sivillerin katledilmesiyle ilgili haberler incelenmeye muhtaçtır. Burada aslolan can alıcı husus Rusya ile Ukrayna içinde yeşeren ateşkes ve sulh görüşmelerinin mesafe almış olduğu zamanda sivil katliamlarının dünya gündemine bomba şeklinde düşmesidir. Rusya, Buça’daki kırım olaylarının kurgu ve yalan bulunduğunu söylemiştir. Sadece savaşın bitmesine tahammülü olmayan ülkeler iğrenç bir senaryoya bel bağlamışlardır.

“BU SAVAŞA SON VERMELERİ MUTLAK BEKLENTİMİZDİR”

Putin ile Zelensky’nin İstanbul ya da Ankara’da bir araya gelip birbirlerine el uzatmaları, ezcümle bu muharebeye son vermeleri mutlak beklentimizdir.

“HİÇ KİMSENİN AÇ KALMASINA GÖZ YUMAMAYIZ”

Covid 19’un yaraları hemen hemen sarılmamıştır. Tıkanmalar hemen hemen açılmamıştır. Beşeriyete musallat olan hastalık tüm hedefleri kesintiye uğratmıştır. Her devlet imkanları nispetinde seferber olmuş, kaynaklar bu uğurda harcanmıştır. 24 Şubat’tan itibaren Rusya ve Ukrayna’nın savaşı, enerji ve besin güvenliğini zedelemiş, zincirleme problemler tüm coğrafyayı sarmıştır. Ülkemiz ve tüm dünya benzerine oldukca azca rastlanan sınavdan geçmektedir. Bunun bilmeden Türkiye ekonomisi ile ilgili yıkım tamtamları çalmak, bittik, batkı ettik, perişan olduk masalları anlatmak görevli bir tavır değildir. Asla kimsenin aç kalmasına göz yumamayız. Tanrı nimetin kefilidir. Türk Milleti hangi geceyi görmüştür de sabahına çıkamamıştır.

Acıda, tasada, mücadelede, fedakarlıkta, ahlakta, millilikte yoklar. Sadece yalan oldu mu varlar, kara çalma oldu mu meydandalar. Kobani’ye slm sallarlar, PKK/YPG’ye arka çıkarlar, sonrasında da dönerek bir kuvayi milliyeyiz deyip kalpakla poz verirler. Kalpak da taksanız, masaya da otursanız, yolunuzu gözleyen mağlubiyetten kurtulamayacaksınız. Kılıçdaroğlu, sen aslen çift kişiliksin, birincisi karanlıkta uyanık, ikincisi aydınlıkta gafilsin. CHP, HDP ile canciğer kuzu sarması, aynı yumurta ikizidir. Terörist Demirtaş bunların ortak paydasıdır.

SEMRA GÜZEL AÇIKLAMASI: MİLLETVEKİLLİĞİ DERHAL DÜŞÜRÜLMELİDİR

Bir yanda milletvekili maaşı alıp diğer yanda terör kamplarına katılmak hainliktir. Suriye’ye iyi mi geçtiğinizi yürekliysen sor, adamsan üzerine git. Yapılması ihtiyaç duyulan milletvekilliğinin derhal düşürülmesidir.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
CHP'nin 'her çiftçiye bedava traktör' vaadi: Özgür Özel'den dikkat çeken açıklama! 'Çarpıcı olsun diye'CHP’nin ‘her çiftçiye parasız traktör’ vaadi: Özgür Hususi’den dikkat çeken izahat! ‘Çarpıcı olsun diye’
Öğretmenlerin izdivaç sayfası yine gündem oldu! Fotoğrafı paylaşılanlar meğer...Öğretmenlerin izdivaç sayfası gene gündem oldu! Fotoğrafı paylaşılanlar meğer…
Flaş açıklama: Rus ordusu doğuya doğru ilerliyorFlaş izahat: Rus ordusu doğuya doğru aşama kaydediyorYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.