Son Dakika! Dışişleri Bakanlığından sert izahat: Rusya’nın Ukrayna’ya operasyonu kabul edilemez

24.02.2022
Son Dakika! Dışişleri Bakanlığından sert izahat: Rusya’nın Ukrayna’ya operasyonu kabul edilemez


Son dakika haberi: Dışişleri Bakanlığı, Rusya’nın Ukrayna’ya operasyonunu sert bir üslupla eleştirdi. Rusya’nın Ukrayna’nın doğusuna askeri harekat başlatmasıyla ilgili Türkiye Dışişleri Bakanlığı’ndan izahat geldi.

Yazılı açıklamada şöyleki denildi:

Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri tarafınca Ukrayna’ya yönelik olarak başlatılan askeri operasyonu kabul edilemez buluyoruz ve reddediyoruz.

Bu hücum, Minsk mutabakatlarını ortadan kaldırmanın ötesinde, internasyonal hukukun ağır bir ihlalidir ve bölgemizin ve dünyanın güvenliğine ciddi bir tehdit teşkil etmektedir.

Ülkelerin toprak bütünlükleri ve egemenliklerine saygı duyulması gerektiğine inanan Türkiye, sınırların tabanca kanalıyla değiştirilmesine karşıdır.

Rusya Federasyonu’nu da bu haksız ve hukuksuz eylemi bir an ilkin durdurmaya çağırıyoruz.

Ukrayna’nın siyasal birliği, egemenliği ve toprak bütünlüğüne desteğimiz devam edecektir.

Rusya Federasyonu’nu da bu haksız ve hukuksuz eylemi bir an ilkin durdurmaya çağırıyoruz.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Rusya'nın Ukrayna'ya operasyonu... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk açıklamaRusya’nın Ukrayna’ya operasyonu… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ilk izahat
Rusya-Ukrayna krizinde bundan sonra neler yaşanacak? 4 senaryolu süreçte darbe detayıRusya-Ukrayna krizinde bundan sonrasında neler yaşanacak? 4 senaryolu süreçte darbe detayı
500 binden fazla Ukraynalı mülteci alabiliriz500 binden fazla Ukraynalı sığınmacı alabilirizYAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.