Son dakika: Erdoğan-Putin görüşmesi sonlanmış oldu! İşte ele alınan mevzular

01.04.2022
Son dakika: Erdoğan-Putin görüşmesi sonlanmış oldu! İşte ele alınan mevzular


Son dakika haberi: Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından meydana getirilen açıklamaya nazaran, görüşmede, Rusya ve Ukrayna görüşme heyetlerinin salı günü İstanbul’da yapmış olduğu toplantı ele alındı.

sdsd

“BARIŞA DAİR ÜMİTLERİ YEŞERTTİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Rusya-Ukrayna heyetlerinin İstanbul’daki toplantısının pozitif yönde ve yapıcı geçmesinin barışa dair ümitleri yeşerttiğini açıkladı.

Tarafların sağduyulu hareket etmesinin ve diyaloğu sürdürmesinin mühim bulunduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’i bir araya getirerek sulh gayretlerini taçlandırmak istediklerini dile getirdi.

Rusya Devlet Başkanı Putin de Rusya-Ukrayna görüşme heyetlerinin görüşmesine İstanbul’da ev sahipliği yapmasından dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.

ada

ZELENSKİY’LE YAPILAN GÖRÜŞME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile dün bir telefon görüşmesi gerçekleştirmişti. Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i bir araya getirmeye yönelik gayretlerini sürdüreceğini dile getirdi. Gerek Ukrayna topraklarındaki gerek komşu ülkelerdeki Ukraynalılara insani yardım ulaştırmaya devam ettiklerini belirten Erdoğan, insani koridorların etkin şekilde işletilmesinin önemine işaret etmişti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Yoğun tempo! Erdoğan'dan kritik temasYoğun gidişat! Erdoğan’dan tehlikeli sonuç temas
Biden'dan çok konuşulacak sözler! 'Bir koronavirüs, iki Putin'Biden’dan oldukca konuşulacak sözler! ‘Bir koronavirüs, iki Putin’
Rusya'dan AB'ye misilleme! Yaptırım kararı aldılarRusya’dan AB’ye misilleme! Yaptırım sonucu aldılarYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.