SON DAKİKA | Erdoğan’dan ‘enflasyon’ mesajı! ‘Hızla düşürme kabiliyetine sahibiz’

30.09.2022
SON DAKİKA | Erdoğan’dan ‘enflasyon’ mesajı! ‘Hızla düşürme kabiliyetine sahibiz’


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Ofisi’nde Ekonomik Dönüşüm ve Yeni Paradigmalar Zirvesi’nde açıklamalarda bulunmuş oldu. “Yatırım, istihdam üretim modeli üstünden Türkiye’de bir iktisat modeli oluşturduk” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin enflasyonu hızla düşürme kabiliyetine haiz bir ülke doluğunu deklare etti.

thumbs_b_c_ea7831e3420ad64e95fc440f69cc147c

Erdoğan’ın açıklamasından satır başları:

“Bizim yaptığımız iş, dünya ve bölgemizde yaşanmış olan gelişimleri en doğru şekilde çözümleme ederek kendimize en doğru şekilde yol çizmek olmuştur. Kendi emsalsiz iktisat modelini oluşturduk. Bu yaklaşımın kuramsal altyapısını muhatapları ile paylaştık.

“TEK AMAÇ TÜRKİYE’Yİ KALKINMA RAYINDAN ÇIKARMAKTI”

Salgınla başlayıp savaşla genişleyen küresel kriz karşısında gösterdiğimiz model doğru yolda olduğumuzu gösterdi.

Türkiye bir çağ ilkin 600 yıl ilkin devasa bir imparatorluktan bugünkü cumhuriyete geçerken iktisat politikalarını oluşturmada ve uygulamada zorlanmıştı. Eğitimden sağlığa güvenlikten adalete sanayiden tarıma her alanda ülkemizi baştan sona inşa eden adımlar attık. Demokraside ve kalkınmada temel altyapı gereksinimlerimizi giderdikçe önümüze yeni bir tablo çıktı. Bizi terör batağına sürükleme benzer biçimde senaryoların tek amacı Türkiye’yi kalkınma rayından çıkarmaktı, bu oyunu bozduk.

“KENDİ EKONOMİ POLİTİKAMIZI OLUŞTURDUK”

Dünyada ortada herhangi bir harp çatışma olmadığı halde ekonomisi tehdit edilen tek ülke biziz. Bu şekilde bir dönemde ülkemiz ekonomisini kıskaç altına almak isteyenlere karşı kendi iktisat politikamızı oluşturduk. Iktisat programımızın odağını tekrardan belirledik. Yatırım, istihdam üretim modeli üstünden Türkiye’de bir iktisat modeli oluşturduk. Ülkemizin üstün dereceli gelişme oranlarıyla yoluna devam etmesinin peşinde bir öykü vardır.

ENFLASYON AÇIKLAMASI

Enflasyon oranımızın nispeten yüksek seviyede çıkması bazılarını şaşırtıyor olabilir. Aynı enflasyonu onları aynı hızla şaşırtabilecek şekilde düşürme kapasitesine haiz ülkeyiz.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
AK Parti'nin ağır topları vedaya hazırlanıyor!AK Parti’nin ağır topları vedaya hazırlanıyor!
Kritik zirvede Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan anlamlı istek!Tehlikeli sonuç zirvede Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan anlamlı talep!
'Adaylık teklifi' iddiası sonrası Yavaş cephesinden açıklama‘Adaylık teklifi’ iddiası sonrası Yavaş cephesinden izahatYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.