Son dakika | Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na 1 milyon liralık tazminat davası

05.04.2022
Son dakika | Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na 1 milyon liralık tazminat davası


Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, avukatı Hüseyin Aydın vasıtasıyla, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, 22 Mart 2022’de TBMM’de partisinin grup toplantısında yapmış olduğu konuşma ve aynı gün toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımlar sebebiyle, Cumhurbaşkanının kişilik haklarını ihlal etmiş olduğu sebebi öne sürülerek 1 milyon liralık içsel tazminat davası açtı.

thumbs_b_c_ea7831e3420ad64e95fc440f69cc147c

ERDOĞAN’IN AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın yapmış olduğu yazılı açıklamada, Kılıçdaroğlu hakkında ihtiyati önlem sonucu aldırıldığını belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik dizgesel şekilde dile getirmiş olduğu ve dile getirme ihtimalinin kuvvetle olası olduğu ‘Beşli çetenin hamisi ve pazarlamacısı’, ‘Beşli çetenin tahsildarı’ ve ‘Tefecilere hizmet eden’ ifadeleri için Sayın Cumhurbaşkanımızın kişilik haklarına yönelen saldırının önlenmesi ve kişilik haklarının korunması amacıyla Türk Uygar Kanunu’nun 24 ve 25’inci maddeleri kapsamında önlem sonucu verilmesi ve davalının söz mevzusu ifadeleri kullanmasının tedbiren durdurulması talep edilmiştir. Ankara 16’ncı Asliye Hukuk Mahkemesi, 01 Nisan 2022 tarihindeki ara sonucu ile ihtiyati önlem talebimizin kabulüne karar vererek, Türk Uygar Kanunu 24 ve 25’inci maddeler kapsamında Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında ‘Beşli çetenin hamisi ve pazarlamacısı’, ‘Beşli çetenin tahsildarı’ ve ‘Tefecilere hizmet eden’ ifadelerini kullanırken davalı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bundan sonraki süreçte daha dikkatli olması yönünde ihtiyati tedbiren uyarılmasına karar vermiştir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sürpriz iftarCumhurbaşkanı Erdoğan’dan sürpriz iftar
Meral Akşener yanıtladı! İmamoğlu ve Yavaş aday olur mu?Meral Akşener yanıtladı! İmamoğlu ve Yavaş aday olur mu?
Eşinin hayatını kâbusa çevirdi! 'Sabah 5'lere kadar kapımda adam tutuyor'Eşinin yaşamını kâbusa çevirdi! ‘Sabah 5’lere kadar kapımda adam tutuyor’YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.