Son dakika: İYİ Parti’den çekilme eden Milletvekili İsmail Ok, AK Parti’ye katıldı

20.04.2022
Son dakika: İYİ Parti’den çekilme eden Milletvekili İsmail Ok, AK Parti’ye katıldı


Son dakika: Bağımsız Milletvekili İsmail Ok, AK Parti’ye katıldı. 2020’nin Şubat ayında İYİ Parti’den çekilme eden Ok, AK Parti Grup Toplantısı’nda söz alarak kısa bir konuşma yapmış oldu.

Türkiye’nin kurulan oyunları bozduğunu, dostlarına itimat veren bir ülke bulunduğunu belirten Ok, “İşte bunun için Cumhur İttifakı dedim, AK Parti’de mücadelede ben de varım dedim” ifadelerini kullandı.

Ok’un AK Parti rozetini Cumhurbaşkanı Erdoğan taktı.

image (8)

İYİ PARTİ’DEN ZEHİR ZEMBEREK SÖZLERLE İSTİFA ETMİŞTİ

İsmail Ok, iki yıl ilkin, İYİ Parti’deki tüm görevlerinden çekilme ettiğini açıklamıştı.

İsmail Ok, yapmış olduğu yazılı açıklamada “Devletimize ve milletimizi zarar verecek, bölücü, yıkıcı etkinlik gösteren parti ya da sivil cemiyet kurumlarında yer edinen, enerjisini ve sermayesini emperyalist güçlerden alan şahıs ya da kişilerin asla erişemeyeceği Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün Milliyetçilik anlayışı ile kurulmuş ve bu doğrultuda politika yapması arzu edilmiştir. Sadece bu iddiamız fazlaca kısa bir zamanda yerle bir olmuş ve hayallerimiz yıkılmıştır. Şu şekilde ki sözde sivil cemiyet örgütü adındaki, emperyalist Soros Vakıflarında vazife yapanlar, başkanlık divanında en kırılgan görevlere getirilmişlerdir. Daha da kötüsü Genel Başkan bu durumu bilmesine karşın bu Soros’çuların partinin en kırılgan birimlerinde görevlendirilmesinde bir sakınca görmemiştir” demişti.

İSMAİL OK KİMDİR?

1964 senesinde Balıkesir Kepsut’ta dünyaya geldi. Anne adı Fatma, baba adı Eyyup’tür.

Eğitimci; İlk ve orta eğitimini Balıkesir’de tamamladıktan sonrasında gene Balıkesir’de Necatibey Eğitim Fakültesi Kimya – Fizik Bölümünde eğitim görmüş oldu. 21 yıl süresince Türkiye’nin birçok köy, ilçe ve ilinde öğretmenlik yapmış oldu.1995-1999 yılları aralığında Türk Eğitim-Sen Yönetim Kurulu Üyeliği, 1999-2003 yılları aralığında Türk Eğitim-Sen Balıkesir Şube Başkanlığı ve Türkiye Kamu-Sen Balıkesir İl Temsilciliği görevlerinde bulunmuş oldu. Türk Ocakları ve Aydınlar Ocağı Balıkesir Şubeleri üyesidir. Üyeliğinin sürdüğü Türkiye Kamu Çalışanları Vakıf’ında, yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuş oldu.2009 senesinde meydana gelen mahalli seçimlerde Balıkesir Belediye Başkanı seçildi ve 5 yıl Balıkesir halkına hizmet etti.

2015 senesinde meydana getirilen genel seçimlerde 25. Dönem Milletvekili olarak TBMM’ye girdi; gene aynı senenin Kasım ayında meydana getirilen seçimlerde 26. Dönem Milletvekili olarak yine seçildi. Ziraat, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyesi olarak vazife yapmış oldu. Şu an 27. Dönem Balıkesir Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Divan Yazman Üyesi olarak vazife yapmaktadır.

İngilizce bilen Ok, evli ve iki çocuk babasıdır.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kimsenin şüphesi olmasın, başını ezeceğizKimsenin şüphesi olmasın, başını ezeceğiz
İbrahim Haskoloğlu tutuklandıİbrahim Haskoloğlu tutuklandı
Kızını kalbinden bıçaklayıp öldüren anne, asit içtiKızını kalbinden bıçaklayıp öldüren anne, asit içtiYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.