Son dakika: Kemal Kılıçdaroğlu’nun KHK ile ilgili açıklamaları oldukça konuşulmuştu! Canlı yayında flaş sözler…

01.09.2022
Son dakika: Kemal Kılıçdaroğlu’nun KHK ile ilgili açıklamaları oldukça konuşulmuştu! Canlı yayında flaş sözler…


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Enver Aysever’in sunmuş olduğu TELE 1’de gösterilen Ayrıntılar programına konuk oldu. KHK’lılarla ilgili sözleri oldukça konuşulan Kılıçdaroğlu, mevzu ile ilgili açıklamalarda bulunmuş oldu. Kılıçdaroğlu, “Kim haksızlığa uğradıysa hakkaniyet için oradayız. Devletin dini adalettir. Halk benim ne dediğimi oldukça iyi biliyor.” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyleki:

CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI KONUSU

“Cumhurbaşkanı adayımızı 6 önder bir araya gelmiş olarak belirleyeceğiz. Bu mevzuda söz verdik. Kimi zaman şu eleştiri de geliyor, niçin adayınızı açıklamıyorsunuz diye. Ilkin 6 önder Türkiye’yi iyi mi yöneteceğiz mevzusunda görüş birliğine varmamız lazım.

SOKAK ÇATIŞMALARI OLASILIĞI VAR MI?

Bunu yaratmak isteyenler çıkabilir. Bu toplumun sağduyusuna inanıyorum. Bizlere vatandaşlara sükunet tavsiye etmek düşüyor. Tahrik edenler çıkacaktır, cam çerçeve indireceklerdir. Mevcud siyasal iktidar, Türkiye’de demokrasiyi askıya almış vaziyette. Biz askıya alınan demokrasiyi yine hayata geçirmek zorundayız. Özetle Türkiye’yi demokratik anlamda tekrardan inşa edeceğiz.

Screenshot_2

HDP KONUSU

6 liderin oluşturduğu bir masa var. Dolayısıyla 6 önder bir arada ortak hareket ediyoruz. HDP ile görüşmememiz için bir sebep yok. Biz tüm partilerle görüşüyoruz. HDP ile de, AK Parti ile de… Biz demokrasiden yanayız. Düşünceden insana zarar gelmez. İnsanların düşüncesine saygı duyarsınız. HDP bizim masada yok. Halkını ötekileştiren kişinin politika yapma şansı yoktur. Galiba HDP de ayrı bir ittifak oluşturuyor. Hakikaten sıhhatli bir siyaset izlenirse birinci turda cumhurbaşkanı adayımız kazanır. Millet İttifakı’nın belirleyeceği cumhurbaşkanı talibi, Türkiye’nin 13. cumhurbaşkanı olacaktır.

CHP EKONOMİYE NASIL BAKIYOR?

21’inci yüzyılın eşiğinde artık teknoloji var. Eğer siz teknolojik devrimi yakalayamazsanız tam bir felaketle karşı karşıya kalırsınız. Türkiye’nin geleceği mevzusunda şuraya yapınak yapalım demek artık yetmiyor. Yetenekli insanları Türkiye’de tutup, yüksek kabiliyet inşası sağlamak zorundayız. En yetenekli insanların yurt haricinde değil Türkiye’de çalışmasını istiyoruz. Teknolojiyi üretimle birleştirirseniz oldukça şeyi başarırsınız. Sanayimiz var fakat orta derece bir endüstri. Elin oğlu bir çantayla gelir sizin kazandığınızdan oldukça daha fazlasını kazanır gider.

Screenshot_3

‘DEVLET TEKELLEŞME YARATMAZ’

Biz ekonomiyi düzelteceksek bu bilgiyle ve birikimle olur. Ekonomideki en büyük etkiyi yaratan devletin kendisidir. Vergileri kim için harcayacaksınız? Iyi mi planlayacaksınız? Topladığınız parayı 5’li çete için harcarsanız başka türlü, yatırım yapmış olursanız başka türlü netice elde edersiniz. Devlet toplamış olduğu deposu kamu çıkarına harcamak zorundadır. Devlet tekelleşme yaratmaz. Devletin saydam olması lazım. 5’li çete devleti soyuyor, milyar dolarları götürüyor. Biz bu tarz şeyleri seyir mi edeceğiz? Toplumun ahlakı bunu kabul eder mi? Biz adaletli olacağız diye söz veriyoruz.

KHK’LILARIN GÖREVE İADESİ

Acaba Kılıçdaroğlu’nu iyi mi zor durumda bırakırız diye düşünüyorlar. Daha ilkin söyledim. KHK ile sulh akademisinde görevden alınanları iade edeceğiz. KHK ile atılmış bir şahıs, mahkemeye gitti. Savcı diyor ki bir şey yok. Biz göreve iade edeceğiz. KHK ile atmışsınız, mahkemede beraat etmiş. Biz başlatacağız. Mahkum olanlar var, terörden dolayı. Terörden mahkum olmuşsa biz iyi mi göreve getirelim? Bunlarda akıl yok. FETÖ ile kucak kucağa yatan sizdiniz. Her türlü rezaleti icra eden sizdiniz. Suçlanan Kılıçdaroğlu. Kılıçdaroğlu kim haksızlığa uğradıysa hakkaniyet için oradadır. Devletin dini adalettir. Halk benim ne dediğimi oldukça iyi biliyor.

Screenshot_4

DEVLET BAHÇELİ’NİN CHP İLE SORUNU NE?

Şunu ifade edeyim, sayın Bahçeli’nin bana olan tavrını anlarım. Oy kaybediyor. Samimi olan tüm milliyetçiler bizim yanımızda. Vatanseverlik ülkücülükse ikimiz de ülkücüyüz. Dünyada hastanesi olmayan tek ordu, Türk ordusu. Niye kardeşim? Hangi gerekçeyle aldın hastaneleri. Şimdi kalkıp beni milliyetçilikle eleştiriyor. Bizim milliyetçiliğimiz Akdeniz’in sularına yazılmıştır. AK Parti ve MHP’nin yatacak yeri yok.

SÜLEYMAN SOYLU AÇIKLAMASI

Tüm kaçakçılarla fotoğrafı çıkıyor. Bu İçişleri Bakanı mıdır, yoksa başka bir model midir. İçişleri Bakanı olacak kişinin elinde oldukça yetki var. Temiz insan, ahlaklı insan olması lazım.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Yunanistan'ın tacizlerine sert tepki: Tehlikeli sonuçları olabilirAK Parti Sözcüsü Çelik’ten Yunanistan’ın tacizlerine sert tepki: Tehlikeli neticeleri olabilir
AFAD duyurdu: Aydın'da bir deprem daha! Büyüklüğü... Ege beşik gibi sallanıyorAFAD duyurdu: Aydın’da bir zelzele daha! Büyüklüğü… Ege beşik benzer biçimde sallanıyor
Türkiye’nin yeni devi suya indirildi!Türkiye’nin yeni devi suya indirildi!YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.