SON DAKİKA | Kılıçdaroğlu’ndan dikkat çeken Toplumsal Konut Projesi yorumu: ‘Biz iktidara geldiğimizde…’

15.09.2022
SON DAKİKA | Kılıçdaroğlu’ndan dikkat çeken Toplumsal Konut Projesi yorumu: ‘Biz iktidara geldiğimizde…’


Son dakika: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın detaylarını açıklamış olduğu Toplumsal Konut Projesi’yle ilgili açıklamalarda bulunmuş oldu. Toplumsal medya hesabı üstünden paylaşımda bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Biliyorum seçim öncesi para toplamak için yapıyorsun bunu” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüklendi. Proje için ‘güvence’ verilmesini isteyen CHP lideri “Ben de buradan taahhüt ediyorum, biz iktidara geldiğimizde bu garantilerin arkasında duracağız. Erdoğan güvence vermezsen, bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir” ifadelerini kullandı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyleki;

gjgj

“YILLARDIR AYNI HİKAYE”

“Konut meselesi gündemde. Onlarca kere ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş bir proje. Senelerdir aynı öykü. Erdoğan, biliyorum seçim öncesi para toplamak için yapıyorsun bunu. Ben toplumsal devletin savunucusu olarak toplumsal konutların yaygınlaşmasını canıgönülden isterim.

“SANA İNANALIM İSTİYORSAN…”

Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi için hazineden gelir güvencesi ver. Beşli çeteleri semirttin, aslolan fukara fukaranın konutu için güvence ver. Vermezsen, sen de biliyorsun ki bu proje bitmeyecek. Gerçi alışkınsın sen boş toprağa yalandan beton harcı dökmeye…

“TAAHHÜT EDİYORUM, İKTİDARA GELDİĞİMİZDE…”

Ben de buradan taahhüt ediyorum, biz iktidara geldiğimizde bu garantilerin arkasında duracağız. Erdoğan güvence vermezsen, bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları fukara fukaradan, seçim sürecini finanse et. Banker Erdoğan mısın sen? Yeter be adam!”

fdgdg

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüşecekCumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüşecek
Son günlerin en çok konuşulan iddiasıydı! Gündem yaratacak mesajSon günlerin en oldukca konuşulan iddiasıydı! Gündem yaratacak ileti
Sürücüler dikkat! Cezası var: Hayatımda ilk defa...Sürücüler dikkat! Cezası var: Hayatımda ilk kere…YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.