Son dakika: Kılıçdaroğlu’ndan emekli Tümamiral Kutluk’u ziyaretinin peşinden dikkat çeken ‘mektup’ açıklaması

10.07.2022
Son dakika: Kılıçdaroğlu’ndan emekli Tümamiral Kutluk’u ziyaretinin peşinden dikkat çeken ‘mektup’ açıklaması


Son dakika haberi: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Emekli Tümamiral Deniz Kutluk’u ziyaret etti. Ziyaretin peşinden gazetecilere basın açıklaması icra eden Kılıçdaroğlu askerlere geçmişte kumpas kurulduğunu söyleyerek “Deniz Kutluk da bunlardan birisi. Evi basıldı, eşi, evlatları mağdur edildi. Bugün üç yada beş kişiyi cezalandırarak bu defteri kapatamazsınız. Bu defter kapanık değildir” diye konuştu. Kılıçdaroğlu ek olarak Kutluk’un kızından almış olduğu mektuba da değindi.

Başlıksız-5

“BU DEFTER KAPANMADI”

Kılıçdaroğlu’nun basın açıklamasından öne çıkan noktalar şu şekilde:

  • Askerlerimize de geçmişte kumpas kurularak onların mağdur edildiğini, ellerine kelepçe takıldığını ve sonrasında hapisten çıktılar fakat onlara meydana getirilen haksızlıkların bir halde telafi edilmesi lazım. Deniz Kutluk da bunlardan birisi. Evi basıldı, eşi, evlatları mağdur edildi.

  • Bugün üç yada beş kişiyi cezalandırarak bu defteri kapatamazsınız. Bu defter kapanık değildir. Kendisinin ve ailesinin uğramış olduğu mağduriyetin telafi edilmesi lazım. Biz iktidarımızda bu ve benzeri haksızlığa uğramış ailelerle helalleşeceğiz.

“SÖZÜMDÜR” DİYEREK MESAJ VERDİ: “HESABINI SORACAĞIZ”

  • Deniz Kutluk’un kızı bana bir mektup bırakmış, o mektubu aldım. Beklentiler var. Beklentiler aslına bakarsak tüm gençlerin beklentileri. Bu tarz şeyleri sağlamak için Kutluk ailesine, mağdur olan tüm ailelere sözümdür. Terör örgütüyle birlikte askerlere kurmuş oldukları kumpasın hesabını soracağız.

  • Beşli çete de zulmediyor, hepsini halledeceğim.
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Erdoğan birçok ülke lideriyle bayramlaştı!Erdoğan birçok ülke lideriyle bayramlaştı!
Yine aynı ülke yine aynı manzara! "Türkiye'ye taviz verdiniz" diyen terör örgütü yandaşları parlamentoya yürüdüGene aynı ülke gene aynı görünüm! “Türkiye’ye ödün verdiniz” diyen terör örgütü yandaşları parlamentoya yürüdü
Dünya bu haberi konuşuyor! Abe suikastının nedeni belli olduDünya bu haberi konuşuyor! Abe suikastının sebebi belli olduYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.