SON DAKİKA | Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için ‘İYİ Parti direniyor’ iddiası: En büyük rakibi Erdoğan değil!

26.09.2022
SON DAKİKA | Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için ‘İYİ Parti direniyor’ iddiası: En büyük rakibi Erdoğan değil!


Son dakika haberi: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de yapmış olduğu izahat politika kulislerini hareketlendirdi. Seferihisar’da CHP TBMM Grubu 27. Dönem 5. Emek harcama ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ‘adaylık’ için oldukça mühim bir ileti verdi.

KILIÇDAROĞLU ADAYLIĞINI ‘FİİLEN İLAN ETTİ’

“Siz hakkaten benimle misiniz? Bazılarınızın sesi çıkmıyor. Bazılarınızın da isteyerek ya da istemeyerek zarar verdiğinizi görüyorum. Benimle iseniz, benimle olduğunuzu da artık sezmek isterim. Sırtımı size yaslayacağımı artık bilmek isterim.” diyen Kılıçdaroğlu’nun bu açıklaması “Adaylığını fiilen duyuru etti” olarak yorumlandı.

hgfhf

İMAMOĞLU VE YAVAŞ İSİMLERİ RAFA KALKTI

Söz mevzusu izahat sonrası adaylık için adları geçen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın peş peşe yapmış olduğu “Yanındayız” paylaşımları ise CHP’de adaylık tartışmalarını şimdilik rafa kaldırdı.

gjh

AKŞENER’DEN DİKKAT ÇEKEN ‘KILIÇDAROĞLU’ AÇIKLAMASI: ÖLÜNCEYE KADAR ŞÜKRAN DUYACAĞIM

CHP liderinin bu çıkışı sonrası gözler 6’lı masa ve bilhassa İYİ Parti’den gelecek tepkiye çevrilirken, Meral Akşener’in “Kendisine herhalde ölünceye kadar şükran duyacağım. Ben sülaleme ‘Sayın Kılıçdaroğlu’nu çocuklarıyla birlikte’ vasiyet ettim. Başlarına bir şey gelirse bendedir, bizdedir.” açıklaması dikkat çekti.

gfgdh

İYİ PARTİ’DEKİ BAZI İSİMLER ‘RAHATSIZ’

Akşener’in bu açıklamasına karşın İYİ Parti’deki bazı adların Kılıçdaroğlu’nun söz mevzusu adaylığından rahatsız olduğu iddiaları konuşulmaya devam ederken; gazeteci İsmail Saymaz Halk Tv’deki bugünkü yazısında İYİ Parti’deki rahatsızlığın nedenini yazdı.

KILIÇDAROĞLU’NUN EN BÜYÜK RAKİBİ: ‘SEÇİLMESİ ZOR’ ALGISI

CHP liderinin en büyük rakibinin Cumhurbaşkanı Erdoğan değil de “seçilmesi zor” algısı bulunduğunu iddia eden Saymaz, İYİ Partili adların bu sebeple Kılıçdaroğlu’nun adaylığına direndiğini belirtti.

bn

İYİ PARTİLİLERİN 3 DAYANAĞI

Söz mevzusu ‘seçilemez’ algısının da 3 dayanağı bulunduğunu korumak için çaba sarfeden Saymaz bu tarz şeyleri; anketlerde Yavaş ve İmamoğlu’nun daha oldukça oy alıyor olması; Erdoğan’ın inşa etmiş olduğu ‘Bay Kemal’ imajı ve gene Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’nu HDP’lilerin, Alevilerin ve solcuların talibi diye göstermek, yüzde 30’luk sosyolojiye sıkıştırmak istemesi olarak sıraladı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Merakla bekleniyordu, Erdoğan açıklayacak! İşte tüm detaylar...Merakla bekleniyordu, Erdoğan açıklayacak! İşte tüm detaylar…
Erdoğan açıklayacak! Ayrıntılar belli olduErdoğan açıklayacak! Ayrıntılar belli oldu
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in sözleri sosyal medyayı salladı! 'O şerefsize gereğini yapamadım'İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in sözleri toplumsal medyayı salladı! ‘O şerefsize gereğini yapamadım’YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.