SON DAKİKA: Kurum Osman Nikola kimdir? Erkan Avcı canlandırıyor! Erkan Avcı’nın oynadığı diziler merak edildi!

29.12.2021
SON DAKİKA: Kurum Osman Nikola kimdir? Erkan Avcı canlandırıyor! Erkan Avcı’nın oynadığı diziler merak edildi!


SON DAKİKA: Kuruluş Osman Nikola kimdir? Erkan Avcı canlandırıyor! Erkan Avcı'nın oynadığı diziler merak edildi!

Kurum Osman dizisinde Aya Nikola rolünü Erkan Avcı canlandırmaktadır. İzleyiciler Nikola’nın kim bulunduğunu merak etmektedir. Peki fakat Kurum Osman’ın Nikola’sı kimdir?

Aya Nikola kimdir?

Aya Nikola, Likya’nın Myra yöresinde (Demre) yaşamış bir 4. yüzyıl Hristiyan azizi. Yunanistan’ın, Rusya’nın, evlatların ve denizcilerin azizi kabul edilir. Aya Nikola adına kurulmuş pek oldukca kent ve kilise bulunur. Bununla beraber Aya Nikola ile ilgili kaynaklarda değişik iddialar yer verilmiştir. Bazı kaynaklarda Aya Nikola’nın İnegöl tekfuru olduğu bilgisi yer alırken; bazı kaynaklarda aziz olarak bilinmektedir. Aya Nikola, kendisine oran edilen pek oldukca mucize sebebiyle Hıristiyanlar açısından belli başlı azizlerden biri kabul edilmektedir. Aya Nikola adına kurulmuş pek oldukca kent ve kilise bulunur.

Kurum Osman Erkan Avcı kimdir?

1 Ocak 1982 senesinde Diyarbakır’da doğan Avcı, Mimar Sinan Üniversitesi mezunudur. Çukur dizisinde canlandırdığı Çeto karakteriyle büyük başarı yakalayan oyuncu, Kurtlar Vadisi dizisinde de Gürhan karakteri ile ekranlara gelmiştir.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.