Son dakika… Merkez Bankası’ndan ‘TL uzlaşmalı vadeli döviz satışı’ açıklaması

21.12.2021
Son dakika… Merkez Bankası’ndan ‘TL uzlaşmalı vadeli döviz satışı’ açıklaması


Son dakika...  Merkez Bankası'ndan 'TL uzlaşmalı vadeli döviz satışı' açıklaması

Merkez Bankası, ihracatçı ve ithalatçı firmalara TL uzlaşmalı vadeli döviz satımına ilişkin, açıklamada bulunmuş oldu. Meydana getirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“İhracatçı ve ithalatçı firmalara kur riskini yönetebilmeleri amacıyla, Bankamız nezdinde ihale kanalıyla ve VİOP TL uzlaşmalı vadeli döviz satışı gerçekleştirilecektir. 1 ve 3 ay vadeli olarak gerçekleştirilecek TL uzlaşmalı vadeli döviz satım ihalelerine ilişkin takvim, kamuoyu ile ek olarak paylaşılacak olup firmalar söz mevzusu ihalelere bankalar vasıtasıyla katılım sağlayabilecektir. Ek olarak, ihracatçı ve ithalatçı firmalar VİOP’ta gerçekleştirilecek vadeli döviz alım taleplerini bankalar vasıtasıyla Döviz Piyasaları Müdürlüğü’ne iletebilecektir.”

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir