SON DAKİKA: Millet İttifakı’nın talibi için Haşim Kılıç, Zühtü Arslan ve Ali Bardakoğlu adı vaka oldu: “Kazanamazlar…”

10.04.2022
SON DAKİKA: Millet İttifakı’nın talibi için Haşim Kılıç, Zühtü Arslan ve Ali Bardakoğlu adı vaka oldu: “Kazanamazlar…”


Son dakika: Haşim Kılıç iddiası Ankara’yı hareketlendirdi. Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı talibi olarak eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ı göstereceği iddası gündem yarattı. Söz mevzusu iddialarla ilgili hemen hemen bir izahat gelmezken, CHP’li eski milletvekili gazeteci Sulh Yarkadaş dikkat çeken ifadeler kullandı.

YARKADAŞ: “SEÇİMİ KAZANAMAZ”

Pınar Işık Ardor’un, tv100’de gösterilen ‘Gündeme Dair’ programında cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili konuşan Sulh Yarkadaş, ‘Millet İttifakı’nın Haşim Kılıç’ı aday göstermesi durumunda’ seçimi kazanamayacağını söylemiş oldu.

ALİ BAYRAKOĞLU VE ZÜHTÜ ARSLAN…

Programda gazeteci-yazar Nihat Genç’in, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının Haşim Kılıç olacağını iddiasını gündeme getiren Yarkadaş, “Haşim Kılıç’ın adı 2018’de de konuşuldu, bugünlerde de duyuyorum. Diyanet İşleri Eski Başkanı Ali Bardakoğlu ve AYM Zühtü Arslan’ın Millet İttifakı’nın talibi olabileceği konuşuluyor. Bu 3 aday da Millet İttifakı’nın talibi olarak çıkarsa seçimi kazanamaz” dedi.

fasfa

FATİH ALTAYLI: UMARIM YANLIŞ DUYUMDUR

Öte taraftan Haşim Kılıç’ın muhalefetin talibi olabileceği iddiasıyla ilgili Fatih Altaylı’dan da bir değerlendirme geldi. Altaylı bugünkü yazısında Zühtü Arslan ve Haşim Kılıç’ın ortak hususi durumunun Abdullah Gül ekolüne yakınlığı bulunduğunu yazdı.

sadfa

Altaylı, “Cumhuriyet Halk Partisi bu tarz bir olay meydana getirecek kadar ilkelerinden sapmış mı göreceğiz. Eğer bu tarz bir olay olursa biliniz ki, CHP artık Türkiye’den yönetilen bir parti olmaktan çıkmıştır. ” ifadelerini kullandı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Canlı yayında duyurdu! 'İYİ Parti'nin adayı hazır'Canlı yayında duyurdu! ‘İYİ Parti’nin talibi hazır’
Adana'dan acı haber: 2 asker şehit, 3 yaralıAdana’dan acı haber: 2 asker şehit, 3 yaralı
Tokat görüntüleri çok konuşulmuştu! Türk şoförden rüşvet isteyen Bulgar polis için harekete geçildiTokat görüntüleri oldukca konuşulmuştu! Türk şoförden rüşvet isteyen Bulgar polis için harekete geçildiYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.