Son dakika | Mustafa Gözel’den canlı yayında flaş izahat: Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı talibi Ahmet Davutoğlu

14.03.2022
Son dakika | Mustafa Gözel’den canlı yayında flaş izahat: Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı talibi Ahmet Davutoğlu


Son dakika: Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayının Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu bulunduğunu iddia etti.

SON DAKİKA | 6 MUHALEFET PARTİSİNİN CUMHURBAŞKANI ADAYI KİM OLACAK?

Millet İttifakı ve yeni kurulan partilerin ortak Cumhurbaşkanı Talibi kim olacak sorusu kritik edilmeye devam ediyor.

CHP, İYİ Parti, Mutluluk Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ile DEVA Partisi’nden oluşan 6’lı masa güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş için bir araya gelirken, son olarak CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayının 6 parti liderinden biri bulunduğunu belirtmesi yeni polemiklere yol açtı.

davutoglu

MUSTAFA ÖZEL’DEN ‘AHMET DAVUOTĞLU’ İDDİASI

Flash TV’de Gizem Fidan’ın konuğu olan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel, Cumhurbaşkanı talibi ile ilgili olarak bir iddiada bulunmuş oldu.

İşte o diyaloglar:

– Şu şekilde bir sual sormak isterim kim bilir mühim bir informasyon aktarırsınız bizlere. Cumhurbaşkanı talibi kim olacak?

Kısaca Sayın Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı talibi Ahmet Davutoğlu. Bu ifadeleri okuduğum süre ben bir gelecek Partili olarak bunu anlarım. Zira demiş ki devlet tecrübesi olacak, yansız yaklaşacak vesaire… Bana nazaran benim partimin lideri bu özellikleri haiz. Doğal olarak ki şu demek oluyor ki her parti kendi liderini organik olarak Cumhurbaşkanı talibi olarak görmek ister, isteyecektir de. Bizim de organik Cumhurbaşkanı adayımız bizim açımızdan Ahmet Davutoğlu’dur.

kılıcdarogluy

– Ahmet Davutoğlu Cumhurbaşkanlığı adaylığına mevzusunda iyi mi yaklaşıyor. Gelecek Partisi içinde bu şekilde duyumlar var mı?

Şimdi şöyleki, partilerin talebi devamlı budur. Liderlerini orada en üst makam neredeyse orada görmek isterler. Ikimiz de ara sıra bu tarz şeyleri konuşuyoruz. Fakat azca ilkin bahsettiğim şeklinde nereye oturacağını dahi arka planda tutan bir liderin şu anda ben Cumhurbaşkanı olayım şeklinde bir hususta da asla bu şekilde bir diretmesi olmaz. Doğal olarak gönlümüzden geçer. Fakat şu anda mühim olan sayın Kılıçdaroğlu’nun da bahsetmiş olduğu şeklinde 6 partinin yada başka bileşenlerde katılırsa, o geniş mutabakatın üstünde uzlaştığı ve memleketin faydasına olacak isim kimse onun aday olmasıdır. Eğer başka bir isim belirlenir ise Sayın Genel Başkanımız da bu mevzuda destek verecektir, feragat edecektir aday olma hakkından. Olması gerekenin de eğer bu mutabakat devam ederse tüm genel başkanlar açısından da yada tüm adaylık düşünen unsurlar açısından da bu şekilde bulunduğunu düşünüyorum. Liderlerden birisi olabilir, dışarıdan birisi de olabilir. Mutabakat sağlanan isme karşı her insanın fedakârlık gösterip destek vermesi ve memleketin hayrına her neyse o mevzuda adım atması gerekir diye düşünüyorum.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Davutoğlu'ndan Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıt Davutoğlu’ndan Kemal Kılıçdaroğlu’na cevap
Motokurye kararını ve hava durumunu açıkladıMotokurye kararını ve hava durumunu deklare etti
İran duyurdu: Biz vurduk!İran duyurdu: Biz vurduk!YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.