SON DAKİKA | Özgür Hususi’den Devlet Bahçeli’ye seçim göndermesi: En büyük anket geliyor!

13.04.2022
SON DAKİKA | Özgür Hususi’den Devlet Bahçeli’ye seçim göndermesi: En büyük anket geliyor!


Son dakika: CHP Grup Başkanvekili Özgür Hususi, Hususi, Meclis’te düzenlemiş olduğu basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün meydana gelen açıklamalarını eleştirdi. Milyonlarca emekli bayram ikramiyelerinde artış beklerken Erdoğan’ın bu mevzuya asla girmediğini söyleyen Hususi, iktidarın, emeklilere ödenen bu tutarı enflasyon karşısında yok olmaya bıraktığını belirtti.

“BAYRAM İKRAMİYESİ ASGARİ ÜCRETE YÜKSELTİLSİN”

Hususi, bayram ikramiyesinin asgari tutara yükseltilmesine yönelik kanun teklifi verdiklerini ifade ederek, “Emeklilere iki bayramda birer ikramiye yaraya merhem olmaz fakat yangını birazcık söndürebilir. Bu aşamada, hangi siyasal partiye gönül vermiş olursa olsunlar, alınlarının teriyle emekliliği hak etmiş fakat maaşları yetmeyen tüm yurttaşlarımıza, bu talebi hep beraber bunu sahiplenelim, diyoruz.” ifadelerini kullandı.

İktidarın, ekonomik problemler içindeki halka sabretmeyi önerdiğini dile getiren Hususi, öte taraftan iktidara yakın kişilerin yüksek gelir elde ettiğini savundu.

Enflasyonun devamlı arttığını belirten Hususi, Erdoğan’ın “fiyatlardaki balonun söneceğini umut ettiğine” ilişkin sözlerini eleştirdi. Erdoğan’ın liyakat yerine sadakati öncelediğini ve ekonomistlerin doğruları yerine bir hatası nispet yaparcasına savunduğu için bugün yalnız umut edebildiğini ileri devam eden Hususi, iktidarın yanlış politikaları yüzünden her insanın içinde bulunmuş olduğu geminin su aldığını ve batmaya başladığını da iddia etti.

“O, ANCAK GİTMENİZLE MÜMKÜN OLACAK”

CHP Grup Başkanvekili Hususi, durağan(durgun) ve dar gelirli vatandaşların, pazarda çürümüş sebze ve meyve için beklediğini, bebeklerine bez alamadıklarını anlatarak, “Perişan oluyorlar, açlık ve sefalet içindeler. Bu kadar halktan kopuk olunur mu? ‘Güzel günler gelecek.’ diyor. O, sadece sizin gitmenizle mümkün olabilir.” diye konuştu.

OZEL

“2023 YALANIYLA CANINA OKUDUNUZ VATANDAŞIN”

AK Parti’nin 2023 hedeflerinin tutmadığını, ülkeyi 2011 yılının gerisine götürdüğünü korumak için çaba sarfeden Hususi, “Ne oldu 2023? Döndü 2053, 2071. Vatandaşa teneşir vadeli ümit satıyorlar. Yurttaş, bu teneşir vadeli ümit siyasetinin dağıtmaya kalktığın bu kuponlarını, çeki yırtıp atacak. 2071 teneşir vadesine, ümit ticareti icra eden, buna senet düzenleyenler, siyasetin üçkağıtçı eski müflis dolandırıcı bankerleridir. Siz, teneşir vadeli düzenlediğiniz ümit senetlerini alın başınıza çalın. Yurttaş bunların hepsini yırtıp atacak. Hedefleri 2053’müş, 2071’miş. 2023 yalanıyla canına okudunuz vatandaşların.” görüşlerini öne sürdü.

“AK Parti yöneticilerin kullandığı saldırgan ve nobran dilin” aslolan sebebinin, emekçiye ve emekliye verilmeyenlerin yandaşa verilmesinin görülmemesi için gündemi değişiklik yapmak bulunduğunu iddia eden Hususi, vatandaşların artık uzatılan mikrofonlara daha korkusuzca konuştuğunu, iktidarı açıktan eleştirdiğini, korku duvarlarının yıkıldığını söylemiş oldu. Hususi, iktidarın bittiğini, destek almış olduğu kesimleri kötüye kullanma etmiş olduğu, yoksula ve dar gelirliye sırtını döndüğü için artık milletin gönlünde en küçük bir yer bulamadığını ileri sürdü.

İktidarın, ekonomik sorunların dünya genelinde yaşandığı ve cenk sebebiyle ekonominin negatif yönde etkilendiği şeklindeki söylemini anımsatan Hususi, “Hadi oradan. 6 liralık mazotu 24 lira yaparken cenk neresinde başladı bu işin?” sözlerini sarf etti.

OECD devletlerinde en yüksek enflasyonun Türkiye’de görüldüğünü kaydeden Hususi, “Bir tane demokrasi var mı senden yüksek enflasyonu olan? Tüm bunların sorumlusu sizsiniz, Erdoğan. Zam, zam, zam. Sebep Recep Tayyip Erdoğan.” dedi.

“SAYIN BAHÇELİ, EN BÜYÜK ANKET GELİYOR”

CHP Grup Başkanvekili Hususi, Türkiye’nin yaşamış olduğu sorunların en mühim müsebbibi ve müteselsil sorumlusunun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bulunduğunu ileri sürdü.

Bahçeli’nin Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı talibi için “çürük” ifadesini kullandığını anımsatan Hususi, “Yüzde 18 oy alıp da bugün o seçmenin yüzde 15’ini yitirmiş bir parti, o seçmenin gönül verdiği ittifakın çıkaracağı olası ve son aşama saygın adaya şimdiden ‘çürük’ diyor. Olmayan kişiye hakaret edilmiş olduğu Devlet Bahçeli tarafınca bir siyasal üstün dereceli olarak tarihe geçmiştir.” diye konuştu.

Hususi, Bahçeli’nin seçim anketlerini, “CHP’yi kıskandığı” için eleştirdiğini de ileri sürerek, “Sayın Bahçeli, en büyük anket geliyor. En büyük ankete hep beraber bakacağız seçim gecesi.” dedi.

BAHCELI

“SORUMLUSU BAHÇELİ’DİR”

MHP’nin bu dilinin tabanında karşılık bulmadığını söyleyen Hususi, “İşte anketteki yüzde 4 bu dil, politika, yaklaşım ve seviyenin karşılığıdır. Bunu da arar MHP. Devamlı bir tehdit dili, sövgü. Oturup çıkarsak MHP Genel Başkanı, CHP ve Millet İttifakı’na hangi hakaretleri etmiş diye, ansiklopedi olur. Bunun vatandaşta karşılığı yok. Yüzde 18’den buralara geldiler, fazlaca daha beter bölgelere gelmiş olarak karşılık ödeyecekler. Türkiye’de yoksullara bu kadar karşılık ödetiliyorsa, birinci sorumlusu Erdoğan, baş ortağı, müteselsil sorumlusu da Bahçeli’dir.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

TBMM Genel Kurulunda bugün internasyonal sözleşmelerin görüşmeleri esnasında gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti davasının Suudi Arabistan’a devrini “fiili gensoru” şeklinde gündeme getireceklerini özetleyen Hususi, iktidarın para için bu davayı Suudi Arabistan’a verdiğini iddia etti.

‘MAN ADASI’ İDDİALARI

Hususi, Yargıtayın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Man Adası iddialarına ilişkin 3 mahkeme kararını bozduğunu belirterek, “Bu davayı Yargıtay bozmuştur. Sarayın istediği ‘Bir ceza verin ki millet bu rezilliği unutsun.’ kumpası çökmüştür.” diye konuştu.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Hususi, MHP lideri Bahçeli’nin “Mahallenin uşaklarını” partisine çağırmasına ilişkin değerlendirmesinin istenmesi üstüne, “Eğer Devlet Bahçeli’nin, MHP’nin kendisine itimatı var ise, geçmişte onlarca kere erken seçimlere Türkiye’yi sürüklemiş bir parti, bu kadar sorun varken vatandaşın önüne sandığı getirsin. Vatandaşın çağrısı budur.” yanıtını verdi.

Hususi, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı talibi mevzusundaki tartışmalara ilişkin suali yanıtlarken, bu adayın Millet İttifakı ve 6’lı mutabakatın bir arada vereceği kararla belirleneceğini belirtti. Hususi, “Bu aday açıklandıktan sonrasında Türkiye’nin yüzü gülecek. Seçimin sonunda da tüm her insanın bundan sonrasında refah içinde yaşayabileceği bir Türkiye’yi hep beraber inşa edeceğiz. Bu korku filmini bitireceğiz.” ifadesini kullandı.

(AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
ABD Büyükelçisi Jeffry Flake'ten CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na ziyaretABD Büyükelçisi Jeffry Flake’ten CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na ziyaret
New York'ta metroya saldırı! İşte fotoğraflarNew York’ta metroya hücum! İşte fotoğraflar
Cem Garipoğlu yaşıyor mu? 8 yıl sonra paylaşılan fotoğraf...Cem Garipoğlu yaşıyor mu? 8 yıl sonrasında paylaşılan fotoğraf…YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.