Son Dakika: Resmî Gazete’de yayımlandı! Seçime katılacak partilerin adları belli oldu

15.01.2022
Son Dakika: Resmî Gazete’de yayımlandı! Seçime katılacak partilerin adları belli oldu


Son dakika haberi: Resmi Gazete’nin Mükerrer sayısında piyasaya çıkan karara nazaran seçime katılacak olan partilerin adları belli oldu. YSK’nın Resmi Gazete’nin bugünkü mükerrer sayısında piyasaya çıkan sonucunda, 298 sayılı “Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun” ile 2820 sayılı “Siyasal Partiler Kanunu”nun ilgili maddelerine nazaran, 1 Ocak’tan minimum 6 ay öncesi itibarıyla illerin minimum yarısında teşkilat kurmuş oldukları ve büyük kongrelerini yaptıkları saptanan 24 siyasal partinin seçimlere katılma yeterliliği bulunmuş olduğu ifade edildi.

İŞTE SEÇİME KATILACAK PARTİLER

Piyasaya çıkan bu kararda siyasal partiler şu şekilde oluştu:

Hakkaniyet ve Kalkınma Partisi, Anavatan Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrasi ve Atılım Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, Emek Partisi, Gelecek Partisi, Genç Parti, Halkların Demokratik Partisi, Hür Dava Partisi, İYİ Parti, Millet Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Tutucu Yükseliş Partisi, Mutluluk Partisi, Sol Parti, Türkiye İşçi Partisi, Türkiye Komünist Hareketi, Türkiye Komünist Partisi, Vatan Partisi ve Tekrardan Refah Partisi. (İHA)

Ekran görüntüsü 2022-01-14 235612

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Prof. Dr. Tevfik Özlü, '1 hafta sürüyor' deyip görülen belirtileri açıkladıProf. Dr. Tevfik Özlü, ‘1 hafta sürüyor’ deyip görülen emareleri deklare etti
Kırıkkale Üniversitesi'nde tacizci profesör skandalı: İğrenç mesajlar ortaya çıktı! "Seni yatakta düşünüyorum şimdi..."Kırıkkale Üniversitesi’nde tacizci profesör skandalı: İğrenç mesajlar ortaya çıktı! “Seni yatakta düşünüyorum şimdi…”
CHP'den, PKK'lı teröristle fotoğrafı çıkan Semra Güzel'le ilgili açıklama: Fezleke Meclise geldiğinde...CHP’den, PKK’lı teröristle fotoğrafı çıkan Semra Güzel’le ilgili izahat: Fezleke Meclise vardığında…ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.