SON DAKİKA: Rusya’dan ABD’ye davet: Cevap bekliyoruz

23.12.2021
SON DAKİKA: Rusya’dan ABD’ye davet: Cevap bekliyoruz


SON DAKİKA: Rusya'dan ABD'ye çağrı: Yanıt bekliyoruz

Sputnik’in haberine bakılırsa, Mejdunarodnaya Jizn (Internasyonal Yaşam) dergisine röportaj veren Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, “Konuştuktan sonrasında belli başlı adımlar atılmalı. Bundan dolayı daha ilkin olduğu şeklinde bizimle ne süre ikili diyalog gerçekleştirmeye hazır olduğuna ilişkin ABD tarafınca net cevap bekliyoruz. Biz ABD tarafına tekliflerimizi sunduk, diyaloğun başlatılmasına yönelik tarihler de buna dahil” dedi.
Moskova’nın en başından beri bu diyaloğa hazır bulunduğunu belirttiğini kaydeden Ryabkov, şimdilerde Noel sebebiyle de kısa bir duraksama olabileceğini, sadece bu ciddi meseleyle ilgilenilmesi icap ettiğini kaydetti.

Ryabkov, güvenlik garantileriyle ilgili görüşmelerin Ukrayna’nın askeri gelişimini sürdürmek için paravan olarak kullanılamayacağını, bunun durumu daha da kötüleştireceğini ve sorumluluğun ABD ile NATO’ya ilişik olacağını beyan etti.

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.