Son dakika: Rusya’nın Ukrayna’ya operasyonu… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ilk izahat

24.02.2022
Son dakika: Rusya’nın Ukrayna’ya operasyonu… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ilk izahat


Son dakika haberi: Rusya’nın Ukrayna’ya başlatmış olduğu askeri harekata ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan mühim açıklamalar geldi. Harekatı “Kabul edilemez” olarak ifade eden Erdoğan, “Askeri harekatı kabul edilemez buluyor, reddediyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Internasyonal Demokratlar Birliği heyetine yapmış olduğu konuşmada, Rusya’nın Ukrayna’ya başlatmış olduğu askeri operasyona ilişkin de mesajlar verdi.

“ASKERİ HAREKAT KABUL EDİLEMEZ”

“Askeri harekatı kabul edilemez buluyor, reddediyoruz. Internasyonal hukuka aykırı gördüğümüz bu adım bölgenin rahatlık, sulh ve istikrarına yaralanan ağır bir darbedir. İkisini de dost ülkeler olarak gördüğümüz Rusya ve Ukrayna’nın bu şekilde karşı karşıya gelmesinden dolayı samimi olarak üzüntü duyuyoruz. Türkiye’nin, Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü korumak için verdiği mücadeleyi desteklediğini, birazcık ilkin görüştüğüm Sayın Zelenskiy’e de ifade ettim.

“ÜSTÜMÜZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ”

Ukrayna’da yaşayan her insanın can güvenliğini korumak için üstümüze düşeni yapacağız. Kendi yurttaşlarımız ile Tatar kardeşlerimiz başta olmak suretiyle Ukrayna’da yaşayan her insanın can güvenliğinin sağlanmasında üzerimize düşeni yapacağız.

MİNSK VURGUSU

Rusya ile Ukrayna arasındaki sorunların Minsk Mutabakatları çerçevesinde diyalog kanalıyla çözülmesi çağrımızı tekrarlıyoruz.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Rusya'nın Ukrayna'ya operasyonunu sonrası Türkiye'den ilk açıklamaRusya’nın Ukrayna’ya operasyonunu sonrası Türkiye’den ilk izahat
Maske zorunluluğunun kalkacağı tarihi açıkladı!Maske zorunluluğunun kalkacağı zamanı deklare etti!
'Suriyeliler işyerlerini basıyor' iddiası!‘Suriyeliler işyerlerini basıyor’ iddiası!YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.