SON DAKİKA: Sıcak saatler! Kılıçdaroğlu’nun adını masaya o getirdi, altılı masanın Cumhurbaşkanı talibi kim olacak?

02.03.2023
SON DAKİKA: Sıcak saatler! Kılıçdaroğlu’nun adını masaya o getirdi, altılı masanın Cumhurbaşkanı talibi kim olacak?


Son dakika… 14 Mayıs’taki seçimlere sayılı günler kala altılı masanın talibi için eleştiri gün geldi. Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin liderleri bugün Mutluluk Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya geliyor. Cumhurbaşkanı adayının belirleneceği eleştiri toplantının öncesinde ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın açıklamaları kulisleri hareketlendirmişti. Altı önder de Mutluluk Partisi Genel Merkezi’ne geldi.

AA-20230302-30454331-30454329-ALTILI_MASANIN_12NCI_TOPLANTISI_BASLADI

ALTILI MASA’NIN 12. TOPLANTISINDAN FOTOĞRAFLAR GELDİ

CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti, Mutluluk Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisinin yer almış olduğu altılı masanın 12’nci toplantısı başladı. Toplantıdan ilk fotoğraflar da geldi.

AA-20230302-30454331-30454330-ALTILI_MASANIN_12NCI_TOPLANTISI_BASLADI

AKŞENER, YAVAŞ’IN İSMİNİ Mİ MASAYA GETİRECEK?

Yavaş’ın bu açıklamaları kulisleri hareketlendirirken, “Adaylık sinyali” olarak yorumlanmış; İYİ Parti lideri Meral Akşener’in de Yavaş’ın adını adaylık için masaya sunmuş olacağı öne sürülmüştü.

SAATLER KALA CHP’DEN YENİ AÇIKLAMA

Tehlikeli sonuç toplantıya saatler kala ise CHP’den yeni bir izahat geldi. Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan CHP Grup Başkanvekili Özgür Hususi, Yavaş’ın açıklamalarını değerlendirirken; cumhurbaşkanı adayıyla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

jghj

CHP’li Hususi’in açıklamaları şöyleki;

“TAM DA MANSUR BEY’İN SÖYLEDİĞİ GİBİ…”

“Ikimiz de uzun süredir bekliyoruz. Görünen o ki bugünkü görüşmede adayımız belirlenecek. Adaylık mevzusunda hepimiz başka bir şeyler söyleyebilir, hepimizin gönlünde ayrı bir aday olabilir fakat genel başkanım bana bir çerçeve çizdi. Aylardır da bu çerçeve net: Talibi 6’lı masa belirleyecek ve bu aday 13. cumhurbaşkanı olacak. Bu tam da Mansur Bey’in, Ekrem Bey’in hepimizin söylediğidir. Bu masadan çıkan irade bizim, hepimizin iradesidir.

Fox TV canlı yayınında konuşan Yavaş, adaylık teklifi gelirse “Vazife olarak kabul edebilirim” demişti. Yavaş; Kılıçdaroğlu ve Akşener’in iradeleri haricinde bir karar ise almayacağının altını çizmişti.

ADAY BUGÜN AÇIKLANACAK MI?

Bugünkü görüşmede karar alınmasını temenni ediyorum fakat karar alınsa bile bugün, aday açıklanmayabilir.’Şu tarihte şu salonda adayımızın tanıtımı olacak’ diyebilirler. Bizim adayımız Türkiye’yi iyi mi yöneteceğini o tanıtımda tek tek anlatacaktır.”

kk

KILIÇDAROĞLU’NUN İSMİNİ MASAYA KARAMOLLAOĞLU GETİRDİ

Kulis bilgilerine nazaran Mutluluk Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, ev sahibi olarak adaylık için en sıcak ismin Kılıçdaroğlu bulunduğunu belirterek masaya getirdi. İYİ Parti lideri Akşener’in Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına destek verip vermeyeceği adayın adını şekillendirecek.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Mansur Yavaş'tan 'cumhurbaşkanı adaylığı' açıklaması!Mansur Yavaş’tan ‘cumhurbaşkanı adaylığı’ açıklaması!
'AK Parti, MHP ve Vatan Partisi ortaklığında...' Dikkat çeken sözler‘AK Parti, MHP ve Vatan Partisi ortaklığında…’ Dikkat çeken sözler
Son dakika: TikTok'a 1 milyon 750 bin lira para cezası! KVKK gerekçeyi açıkladıSon dakika: TikTok’a 1 milyon 750 bin lira para cezası! KVKK gerekçeyi deklare ettiYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.