Son dakika: Toplantının zamanı tartışmalara niçin olmuştu! Davetiyede o detay dikkat çekti

21.02.2022
Son dakika: Toplantının zamanı tartışmalara niçin olmuştu! Davetiyede o detay dikkat çekti


Son dakika… CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısı üstüne, Mutluluk Partisi, İYİ Parti, Demokrat Parti, DEVA ve Gelecek Partisi’nin liderleri bir toplantı gerçekleştirmişti. Toplantı sonrası mutabakat metninin açıklanacağı 28 Şubat tarihindeki tanıtım ve imza töreninin davetiyesi dağıtılmaya başlandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mutluluk Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın katılmış olduğu toplantı 5 saat 30 dakika sürmüştü.

ve

MUTABAKAT METNİ 28 ŞUBAT’TA AÇIKLANACAK

Toplantı sonrası meydana getirilen ortak açıklamada, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakat Metni’nin 28 Şubat 2022’de açıklanacağı duyurulmuştu.

DAVETİYEDE DİKKAT ÇEKEN DETAY

28 Şubat’taki törenin davetiyesi dağıtılmaya başlandı. Davetiyede törenin saat 13.30’da gerçekleştirileceği açıklandı. Davetiyede partilerin alfabetik sıralamaya nazaran dizilmesi dikkatlerden kaçmadı. Daha ilkin 6 liderin masada oturma düzeni münakaşa mevzusu olmuş ve bu sorun yuvarlak masayla çözülmüştü.

cc

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 28 ŞUBAT TARİHİNE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) yapmış olduğu ziyaret dönüşü uçakta açıklamalarda bulunmuş ve 6 karşıcılık liderinin bir araya gelmiş olduğu görüşmeye de değinmişti.

Seçilen 28 Şubat evveliyatına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bunlar daha oldukca bir araya gelirler fakat bunlardan bir şey çıkmaz.” ifadelerini kullanmıştı. Öte taraftan Erdoğan, 6 parti için Cumhur İttifakı’nın kapılarını net bir halde kapatmıştı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kritik toplantının davetiyesinde dikkat çeken detayTehlikeli sonuç toplantının davetiyesinde dikkat çeken detay
Ukrayna tüm dünyaya acil koduyla duyurduUkrayna tüm dünyaya acil koduyla duyurdu
'Rusya, Avrupa'daki en büyük savaşa hazırlanıyor'‘Rusya, Avrupa’daki en büyük muharebeye hazırlanıyor’YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.