Son dakika: Trabzon’daki minik çocukla ilgili CHP’den yeni izahat! Sahnedeki sözleri vaka olmuştu

01.02.2022
Son dakika: Trabzon’daki minik çocukla ilgili CHP’den yeni izahat! Sahnedeki sözleri vaka olmuştu


Son dakika: Trabzon’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen toplu açılış törenine minik bir çocuk damga vurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın merasim sonunda sahneye çağırdığı çocuk, mikrofonu alarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik “Bay Kemal kim? O adam hain, hain. Burada adam, en iyi adam. Ona oyunuzu verin” dedi.

TRABZON’DAKİ ÇOCUKLA İLGİLİ KILIÇDAROĞLU TALİMAT VERDİ

Görüntü toplumsal medyada münakaşa mevzusu olurken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bir tweet ile “Lütfen minik çocuğumuzla ilgili haberi paylaşmayın, fena söz söylemeyin. O daha oldukça minik. Ek olarak tüm örgütlerimizden istirhamımdır, duygularımıza yenilmeden, çocuk pedagojisi ne diyorsa ona uyun” çağrısında bulunmuş oldu.

BAKAN SOYLU: ÇOCUKTAN AL HABERİ

Bu eleştirilerin peşinden sahnede bulunan adlardan İçişleri Bakanı Süleyman Asil, Twitter’da şöyleki yazdı: “Bir çocuk ağlar, Cumhurbaşkanı merak eder. Çocuk, derdini anlatır ve peşinden Cumhurbaşkanımızın elinden mikrofonu kapmak ister. Hepimiz çocuğun atikliğine tebessüm ederken önder, evladı kırmaz… Çocuk, Eren Bülbül’ün katillerinin arkadaşlarına ‘hain’ demiş. ‘Çocuktan al haberi’

DASD

CHP SÖZCÜSÜ ÖZTRAK: “SİYASİ TARİHİMİZDE GÖRMEDİK, DUYMADIK”

CHP tarafınca mevzuyla ilgii yeni izahat ise CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’tan geldi.

MYK gündemiyle ilgili Basın Toplantısında konuşan Öztrak şu ifadeleri kullandı;

“Dün, bu kin ve nefretin vücut bulmuş hali, çocuklarımıza da musallat oldu. 10 senedir yatmış olduğu hapisten babasını kurtarmak için kendisinden yardım isteyen bir çocuğumuzu kullandı. Koltuğunu korumak için, küçücük evlatları istismar edecek kadar gözünün döndüğünü gösterdi. Böylesi çirkin bir istismarı siyasal tarihimizde görmedik, duymadık. Kin ve nefret şeytanidir, sevgi ve hoşgörü Rahmanidir. Bu yüzden tertemiz çocuk kalplerine kin ve nefret tohumlarının ekilmesini asla fakat asla kabul edemeyiz.

“BU NEFRET DİLİNİ SANDIKTA KOPARACAĞIZ”

Koltuğunu yitirme korkusuyla nefretten, kinden, hınçtan medet uman, siyaseten meflûç bir zihniyetin elinden, evlatlarımızın tertemiz beyinlerini, yüreklerini kesinlikle fakat kesinlikle kurtarmak zorundayız. Milletimizle beraber bu nefret dilini, sandıkta koparacağız.

“KANAL DEĞİŞTİRİN”

Fakat sandık gelene kadar da ailelerimizden bir istirhamımız var. Bu kin ve nefretin, evlerinize, çocuklarınızın tertemiz dimağına ulaşmasına izin vermeyin. Kin ve nefret tohumlarının televizyonlardan, radyolardan sızarak evlatlarımızın akıllarını karıştırmasına fırsat tanımayın. Ebeveyn kontrolünü elden bırakmayın. O kibirli ses televizyondan duyulduğunda, o kibirli yüz ekranda görüldüğünde kanal değiştirin.

COCUK

Çocuklarımızı zehirlemesine izin vermeyin. Çocuklarımıza sevgi ve hoşgörüyü öğretin. Şu sebeple bu toprakların inancında; Sevgi; acıyı bal, Bakırı ise altın eder. Artık açıkça görülüyor ki, Tekrardan seçilme umudunu yitiren sarayın kibirlisi, kin ve nefret söylemlerini baskıyı daha da artırmaya kesin. Kalpleri daha da dağıtarak akılların birleşmesini engellemeye çalışacak.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kabine toplantısı sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan elektrik faturalarına yapılan yeni düzenlemeyi duyurduKabine toplantısı sonlandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan elektrik faturalarına meydana getirilen yeni düzenlemeyi duyurdu
31 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı31 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı
Kabine toplantısı sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan elektrik faturalarına yapılan yeni düzenlemeyi duyurduKabine toplantısı sonlandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan elektrik faturalarına meydana getirilen yeni düzenlemeyi duyurduYAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.