Son dakika: Türkiye’nin gözü kulağı kabine toplantısında! İşte masadaki mevzular

12.04.2022
Son dakika: Türkiye’nin gözü kulağı kabine toplantısında! İşte masadaki mevzular


Son dakika haberine bakılırsa kabine toplantısı bugün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında saat 16.00’da Külliye’de gerçekleşecek. Birbirinden mühim konuların görüşüleceği toplantının ana gündem maddesinin, Rusya-Ukrayna savaşı olması umut ediliyor. Türkiye’nin diplomatik girişimlerinin ele alınacağı görüşmede, mayın tehlikesinin de görüşülmesi umut ediliyor. Öte taraftan bir öteki ana gündem maddesinin ekonomik gelişmeler olması beklenirken, milyonlarca emekliyi ilgilendiren bayram ikramiyesi mevzusunun da gündeme gelebileceği açıklandı.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Gündemde ekonomiden dış politikaya birçok eleştiri başlık bulunuyor. Kabinede, Rusya’nın Ukrayna’ya 24 Şubat’ta başlatmış olduğu saldırıyla ilgili son durum ele alınacak. Türkiye’nin iki liderin bir araya gelmesi ve savaşın sonlandırılması için yürüttüğü diplomatik çabalar ele alınacak.

thumbs_b_c_561e32d192fd7088aa3d948a4a7d3bcf

KARADENİZ’DEKİ MAYIN TEHLİKESİ

Ukrayna’dan kopup Karadeniz’e sürüklenen ve şu ana kadar 3’ü SAS timleri tarafınca imha edilen mayınların Türkiye için oluşturduğu risk de masada olacak. Mayınların oluşturduğu tehdit, tespiti için yürütülen emekler ve alınan önlemler değerlendirilecek. Gene Türkiye’nin Ukrayna’daki vatandaşları için yürüttüğü tahliye operasyonlarındaki son durum ile insani yardımlar mevzusunda atılabilecek adımlar da konuşulacak.

thumbs_b_c_8a49e0b65dafbd17c1c415dc486082e0

EKONOMİK GELİŞMELER VE EMEKLİNİN BAYRAM İKRAMİYESİ

Kabinenin bir öteki mühim gündemi ise ekonomideki gelişmeler olacak. Enflasyonla savaşım kapsamında atılacak adımların ele alınacağı kabinede, stokçuluk, fahiş fiyat artışları, temel besin ürünleri üstünde meydana getirilen manipülasyonlar ve bunlara karşı alınan tedbirler gözden geçirilecek. Ek olarak sahada meydana getirilen denetimler mevzusunda bakanların sunum yapması umut ediliyor. Bir süredir tartışılan emeklinin bayram ikramiyesine zam mevzusunun da kabinede gündeme gelebileceği belirtiliyor.

ENERJİ VE DOĞU AKDENİZ

Kabinenin bir öteki mühim gündemi ise Rusya-Ukrayna savaşının peşinden dünyanın gündeminde ilk sıraya oturan enerji olacak. Karadeniz gazının geçişini sağlayacak vanaların taşınmasına devam edilirken, Doğu Akdeniz’deki son durum da ele alınacak. “Doğu Akdeniz’de mühim gelişmeler olacak gelecek günlerde” şeklinde izahat icra eden Enerji Bakanı Fatih Dönmez’in son gelişmelerle ilgili kabineye bir sunum yapması umut ediliyor.

KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadelede, koronavirüs salgınındaki son durum şeklinde başlıkların da masada olacağı görüşmede alınan kararları Millete Sesleniş konuşmasıyla kamuoyuna duyuracak. Erdoğan, ondan sonra da kabine üyeleriyle iftar meydana getirecek.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Fuat Oktay'dan çok sert açıklama: Fuat Oktay: 'Namertliktir'Fuat Oktay’dan oldukca sert izahat: Fuat Oktay: ‘Namertliktir’
Fotoğraf şüpheyi tetikledi, intihardan 2 ay önceki detay...Fotoğraf şüpheyi tetikledi, intihardan 2 ay önceki detay…
Haşim Kılıç'tan cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması! Haşim Kılıç’tan cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması!YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.