Son seçim anketi ezberleri bozdu! AK Parti ve CHP derken Meral Akşener’den büyük sürpriz

17.02.2022
Son seçim anketi ezberleri bozdu! AK Parti ve CHP derken Meral Akşener’den büyük sürpriz


Partilerin oy oranları ve seçim anketleri hakkında yeni haberler gelmeye devam ediyor. ORC Araştırma tarafınca meydana getirilen seçim anketine gore Meral Akşener liderliğindeki İYİ Parti’nin oy oranı ciddi şekilde arttı. Yüzde 15 bandını geçen İYİ Parti’yi yüzde 9.4 ile MHP takip ediyor. İşte AK Parti ve CHP’nin oy oranları…

erdoğan1

AK PARTİ İLE CHP ARASINDAKİ FARK YÜZDE KAÇ?

ORC Araştırma ‘Bu pazar genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?’ sorusunu 51 ilde 5.130 kişiye sordu. Buna gore AK Parti’nin oy oranının yüzde 30 olduğu ifade edildi. ORC’ye gore AK Parti’nin oy oranı yüzde 30’da kaldı. CHP’nin oy oranı ise yüzde 24.1 olarak açıklandı. ORC’ye gore iki parti arasındaki oy farkı yüzde 6 bandında seyretti.

kılıçdaroğlu2

İYİ PARTİ’DEN BÜYÜK ATAK! MERAL AKŞENER…

Son seçim anketine gore İYİ Parti’nin oy oranında ciddi bir yükseliş söz mevzusu. Meral Akşener liderliğindeki İYİ Parti’nin oy oranı son ankete gore yüzde 15.1 oldu.

akşener2

MHP’NİN OYLARI YÜZDE 9.4’TE KALDI

Devlet Bahçeli liderliğindeki MHP’nin oy oranının ise yüzde 9.4 olduğu ifade edildi. HDP’nin oy oranı ise yüzde 8.1 olarak açıklandı. Gene ORC’nin son seçim anketine gore Gelecek Partisi, yüzde 4.2 oy aldı.

DEVA’nın oy oranı yüzde 2.6, Mutluluk Partisinin oy oranı yüzde 1.5, TDP’nin oy oranı 1.4, Memleket Partisinin oy oranı ise yüzde 1 olarak ifade edildi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Törene damga vuran anlar! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kılıçdaroğlu selamlaştıTörene damga vuran anlamış olur! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kılıçdaroğlu selamlaştı
Erdoğan duyurdu! Elektrik faturalarında yeni düzenlemeErdoğan duyurdu! Elektrik faturalarında yeni düzenleme
NATO’dan son dakika Rusya-Ukrayna açıklaması!NATO’dan son dakika Rusya-Ukrayna açıklaması!YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.