Son seçim anketinde dikkat çeken sonuçlar! Millet ittifakı ve Cumhur ittifakı oy oranları…

14.02.2022
Son seçim anketinde dikkat çeken sonuçlar! Millet ittifakı ve Cumhur ittifakı oy oranları…


Son dakika seçim anketi haberleri… Metropoll Araştırma’nın açıklamış olduğu son anket sonucuna nazaran Millet İttifakı, Cumhur İttifakı ile arayı açmaya başladı. 28 ilden bin 508 seçmene yöneltilen “Cumhur ittifakı mı, Millet ittifakı mı?” anketinde Millet İttifakı’nın oylarındaki yükseliş dikkat çekti.

Millet İttifakı’na yakın hissettiğini söyleyen iştirakçilerin oranı yüzde 43,7, Cumhur İttifakı’na yakın hissedenlerin oranıysa yüzde 40 olarak ölçüldü, iki ittifaka da yakın hissetmemesine karşın oy verirken Millet İttifakı’nı tercih edeceğini söyleyenlerin oranı yüzde 6 oldu. Böylece Millet İttifakı’na oy desteği yüzde 49,7’ye ulaştı.

CUMHUR İTTİFAKINDA DÜŞÜŞ VAR

Yakın hissetmemesine karşın Cumhur İttifakı’nı tercih edeceğini söyleyenlerin oranıysa yüzde 2,1’de kaldı. Cumhur’un oy desteği de yüzde 42,1 çıkmış oldu. Araştırmacı Sencar, bu oranların ocaktaki enerji zamlarının tesirini yansıtmadığını belirterek su görüşleri paylaştı: “Ocak ayında cumhur-millet ittifaklarının seçmen desteği Aralık ayındaki döviz dalgalanmaları ve çalışanlara meydana getirilen zamların tesiri AKP’ye ortalama 3 puan kazandırmıştı. Ocaktaki elektrik ve doğalgaz zamlarından ilkin. Bu zamların tesirini şubat ayında açıkça göreceğiz.”

2

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Erdoğan resmi törenle karşılandı!Erdoğan resmi törenle karşılandı!
Düğün sahipleri polise saldırdı! 5 polis, 1 bekçi yaralandı...Düğün sahipleri polise hücum etti! 5 polis, 1 bekçi yaralandı…
Kimlik kartları ile ilgili önemli gelişme! 81 ilde...Kimlik kartları ile ilgili mühim gelişme! 81 ilde…YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.