Songül Karlı ve eski eşi mahkemede karşı karşıya geldi

26.04.2022
Songül Karlı ve eski eşi mahkemede karşı karşıya geldiSongül Karlı’nın eski eşine açmış olduğu dolandırıcılık davası bugün görüldü.


Songül Karlı ve eski eşi mahkemede karşı karşıya geldi

Müzisyen ve sunucu Songül Karlı, 5 yıl evli kalmış olduğu ve 2017 senesinde boşandığı eski eşi Metin Yüncü tarafınca 100 milyon lira dolandırıldığı iddiasıyla şikayetçi olmuştu.

Songül Karlı ve eski eşi Metin Yüncü bugün mahkemede yüzleşti.

“Beni dolandırdı”

Metin Yüncü ve 2 sanığın yargılandığı davada Karlı, “Sanık, minik yaştan beri sanatçı olarak yapmış olduğum birikimlerimi beni dolandırarak benden aldı.

“MİT’teyim dedi”

Ben medyaya mal olmuşum. Evli değilken oldu bu işler. ‘Ben MİT’teyim’ dedi. Konya’da MİT Bölge Başkanı Recep ile çalıştığını söylemişti.

“Okumadan imzaladım”

Arsanın satış vakası da evlenmeden ilkin gerçekleşti. Bana güvence olarak verileceğini söyleyerek vekaletname aldı. Benim çocuğumun geleceğiydi. Vekaletnamenin içeriğini okumadım. Sadece sonrasında verdiğim vekaletnamenin satış yetkisini de kapsadığını arsa satılınca öğrendim. Ben verdikleri ifadeye katılmıyorum. Güzel bir senaryo yazmışlar. Fazlaca minik yaştan beri sanatçı olarak yapmış olduğum tüm birikimlerimi beni dolandırarak benden alan sanıktan şikayetçiyimdedi.

Songül Karlı ve tutuksuz sanık Metin Yüncü’nün katılmış olduğu duruşmada eski eş iddiaları kabul etmedi.

“Songül her şeyi biliyordu”

Duruşmadaki savunmasında tutuksuz sanık Metin Yüncü, “Ben Songül Karlı’ya kesinlikle MİT’te tanıdığım var şeklinde herhangi bir şey demedim. Karlı’ya ilişik olan arsayı o dönemde onun da ekonomik sıkıntıları olduğundan satmaya karar verdik. Songül arsanın satışı için vekaletname verildiğini biliyordu.

Songül ile evlenmeden ilkin arsa ve emlak işi icra eden bir şirkette yönetici pozisyonunda çalışıyordum. Ekonomik durumum oldukça iyiydi. Sultanbeyli’deki arsayı satın alan kişiyi tanımıyorum. Arsayı satan şahıs Sezai Demiroğlu’durdedi.

Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir