Sony, 2021 senesinde PS Plus ile ne kadarlık oyun armağan etti? – Teknoloji Pusulası

26.12.2021
Sony, 2021 senesinde PS Plus ile ne kadarlık oyun armağan etti? – Teknoloji Pusulası


Sony, nerede ise Microsoft’un Game Pass hamlesine köktencilik bir yanıt vermiş değil. Buna karşın 2022’de tıpkı Xbox Game Pass ve PC Game Pass‘te olduğu benzer şekilde PS Plus ile belli bir abonelik modeline geçileceğine neredeyse kati gözüyle bakılıyor.

Her ne kadar Sony, Microsoft benzer şekilde her ay parasız bir halde sunmuş olduğu oyunların toplam ücretleri üstünden bir tanıtım yapmasa da Polygon tarafınca meydana getirilen yeni araştırma, meşhur Japon firmanın PlayStation Plus abonelerine 2022 senesinde ne kadarlık oyun verdiğini ortaya koydu.

‘PlayStation Yılın En İyileri Ödülleri’ sahiplerini buldu!


‘PlayStation Senenin En İyileri Ödülleri’ sahiplerini buldu!

Sony PlayStation’ın resmi blogu, 2021 yılının en iyilerini seçti. Sıralama, oyuncuların verdiği oylarla belirlendi ve resmen yayınlandı.

PS Plus, averaj 1500 dolarlık oyun verdi

Geçtiğimiz günlerde meydana getirilen bir araştırma, Microsoft’un PC Game Pass ve Xbox Game Pass abonelerine, 2021 senesinde toplam ne kadarlık oyun sunduğunu ortaya çıkarmıştı. Buna gore meşhur firmanın, Halo Infinite, Psychonauts 2 ve Forza Horizon 5 benzer şekilde AAA kalitesinde yapımlar da dahil olmak suretiyle toplam 6.317 dolar değerinde oyun sunmuş olduğu ortaya çıkmıştı.

Bu hafta meydana getirilen yeni bir araştırma ise Sony’nin PlayStation Plus abonelerine armağan etmiş olduğu oyunların bedelini gösteriyor. Buna gore Sony, 2021 senesinde geçirdiğimiz 12 ay süresince oyunculara toplam 1424 dolar değerinde oyun armağan etti. Toplamda 40 tane oyun sunan Sony’nin verdiği oyunların averaj kıymeti ise 40 dolar olarak göze çarpıyor.

Burada Sony’nin oyunları kütüphanenize eklemenize izin verdiği için Xbox Game Pass’ten daha avantajlı bir sisteme haiz olduğu ve verdiği oyunların kıymeti daha azca olsa da daha avatanjlı bir sistem sunmuş olduğu düşünülebilir bir tek durum tam olarak öyleki değil.

Nitekim PlayStation Plus abonelerine armağan edilen oyunları oynamak için mevcut bir PS Plus aboneliğinizin bulunması gerekiyor. Eğer aboneliğiniz son bulmuşsa ve yenilememişseniz, tekrardan abone olana dek bu oyunlara erişiminiz kaldırılıyor.

Peki sizler Sony’nin bu yıl PlayStation Plus abonelerine verdiği oyunlarla ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce de Sony, Game Pass benzeri bir sisteme geçmeli mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir