Sony PlayStation VR 2’yi resmen duyuruldu!

05.01.2022
Sony PlayStation VR 2’yi resmen duyuruldu!


Geçtiğimiz günlerde Sony cephesinden gelen sızıntılar gerçek çıktı ve meşhur Japon şirket, yeni jenerasyon sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR 2 duyurusunu gerçekleştirmiş oldu. Bununla birlikte PSVR 2 için gelecek olan ilk oyunun da duyurusu gerçekleştirildi. PlayStation 1’in efsaneleşmiş oyunu 20 yıl sonrasında diriltildi! Sony PlayStation markasının en meşhur yapımlarından kabul edilen TimeSplitters, hayranlar tarafınca ayakta […]

Geçtiğimiz günlerde Sony cephesinden gelen sızıntılar gerçek çıktı ve meşhur Japon şirket, yeni jenerasyon sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR 2 duyurusunu gerçekleştirmiş oldu. Bununla birlikte PSVR 2 için gelecek olan ilk oyunun da duyurusu gerçekleştirildi.

PlayStation 1’in efsane oyunu 20 yıl sonra diriltildi!


PlayStation 1’in efsaneleşmiş oyunu 20 yıl sonrasında diriltildi!

Sony PlayStation markasının en meşhur yapımlarından kabul edilen TimeSplitters, hayranlar tarafınca ayakta tutulmaya devam ediyor.

PlayStation VR 2 için Horizon oyunu da geliyor

Bir süredir Sony’nin PS5 üretiminde yaşamış olduğu sıkıntıları yaşamamak için PlayStation VR 2 üretimine şimdiden başladığı ve oldukça yakın süreçte yeni nesil sanal gerçeklik gözlüğünü tanıtacağı söyleniyordu. Gelen sızıntılar gerçek çıktı ve meşhur Japon şirket, CES 2022 lansmanında PSVR 2’yi resmen duyurdu. Sanal gerçeklik gözlüğüne ek olarak Horizon serisinin VR için geliştirilen yeni oyunu da duyuruldu.

Sony tarafınca meydana gelen duyuruya gore yeni nesil sanal gerçeklik gözlüğü 4K çözünürlük desteğiyle piyasaya sürülecek ve ek olarak HDR desteğine de haiz olacak. PS5 için piyasaya sürülecek olan PSVR 2’de önceki jenerasyona gore fazlasıyla genişletilmiş bir görüş alanı ve göz takip sistemi de bulunacak. Bu yeni bilhassa birlikte görüş alanınızdaki bir bölgeye bakabilmek için kafanızı hareket ettirmeniz gerekmeyecek.

SDNShiftdelete.net

Japon şirket, Sony PlayStation markasının en köklü serilerinden biri olma yolunda ilerleyen Horizon serisinin yeni oyununu da sanal gerçeklik platformuna hususi olarak duyurdu. Horizon: Call of the Mountain isminde bu yapımın PSVR 2 ile aynı anda piyasaya sürülmesi beklenen ilk parti oyunlarından biri olması ümit ediliyor. Oyun, Guerilla Games ve Firespite ortaklığında geliştiriliyor.

Sony, sanal gerçeklik gözlüğünün ve ilk parti oyunlardan kabul edilen Horizon’ın çıkış zamanı ve detaylı teknik özellikleriyle ilgili herhangi bir data paylaşmadı. Peki sizler PSVR 2 ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.

CES 2022 etkinliğinden gelen son videomuza aşağıdan erişebilirsiniz.

SDNShiftdelete.net

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.