Toplumsal konut projesi moralleri yükseltti! AK Parti’nin sıradaki hamlesi coşku yarattı: Uygun taksitle otomobil projesi…

15.09.2022
Toplumsal konut projesi moralleri yükseltti! AK Parti’nin sıradaki hamlesi coşku yarattı: Uygun taksitle otomobil projesi…


Siyasal partiler seçim çalışmalarını hızlandırdı. Seçime aylar kala parti liderleri bir taraftan söylemleriyle öteki taraftan sahadaki çalışmalarıyla oylarını çoğaltmak için gaza bastı. 20 senelik iktidarının en tehlikeli sonuç seçimleri olduğu değerlendirilen AK Parti de bu süreçte bilhassa iktisat alanında yeni hamlelere imza atarak seçmenleri kazanmaya çalışıyor. Son olarak salı günü ayrıntıları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafınca duyurulan ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ projesine ilk günlerinde yoğun rağbet gösterildiği, bunun da parti içinde moralleri yükselttiği öne sürülüyor. Bu kapsamda kulislerde konuşulanlara bakılırsa sıradaki hamle ise vasıta sahibi olmak isteyenlerin yakından ilgilendiren bir proje yada ÖTV indirimi olabilir. İşte 2023 seçimlerine gidilirken kulislere yansıyan bilgilere bakılırsa AK Parti’nin dosyasındaki adımlar…

thumbs_b_c_b9fa413653edda55d3cc5d32c9f38264

SEÇMENİ GERİ KAZANMA PLANI

Kira ve konut fiyatlarındaki üstün dereceli yükseliş üstüne “Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesi” diye duyurulan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafınca gerçekleştirilecek projeye yönelik ilgi ile moral kabul eden parti yönetimi, “yeni ekonomik hamleler”le “kararsızlar” saflarına geçen seçmeni geri kazanma hesabı yapıyor.

thumbs_b_c_e9bfb2d5567ca804dda004d8a4ad2be2

MORALLER YENİDEN YÜKSEK

Aralık ayındaki kur krizinin arkasından ekonomideki dengelerin alt üst olduğu iktidar tarafınca da kabul ediliyor.

Sadece geçen Temmuz ayında asgari ücret dahil, çalışanlara ve emeklilere meydana getirilen zamlar, tarımda ürün taban fiyatlarındaki artışlar, 3600 ek gösterge, EYT sorununa çözüm hazırlığı şeklinde adımların, seçmende karşılık bulmuş olduğu düşünülüyor.

thumbs_b2_3f89855d75c4b0e52adcbfe49dc4f6ba

Son 2 aydır da parti oylarının yükselişe geçmiş olduğu, iktidarın “moral üstünlüğü” tekrardan ele geçirdiği savunuluyor.

Erdoğan’ın “Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesi” olarak açıklamış olduğu TOKİ’nin gerçekleştireceği konut projesine yönelik ilgi, partide moralleri de yükseltti.

33

‘EKONOMİK PROGRAM SEÇMENDE OLUMLU KARŞILIK BULDU’

AK Parti yöneticilerine bakılırsa, uygulanan ekonomik programın seçmende pozitif karşılık buldu ve bu Erdoğan’ın kişisel oylarına da yansıdı.

TOGG, DOĞALGAZ, OTOMOBİL ALIMINDA DÜZENLEME, ÖTV…

Bu hamlelerin devamının ise “yeni doğalgaz müjdesi” ve ilk yerli otomobil TOGG’un üretimine başlaması gösteriliyor. TOGG’u üretecek fabrikanın 29 Ekim’deki açılışının da görkemli bir törenle yapılması planlanıyor.

“Doğalgaz müjdeleri” ve ilk yerli otomobil TOGG’un üretimine geçilmesi, iktidarın “seçim yatırımları” içinde sayılıyor.

thumbs_b_c_36ab18b17ab9ab800f779a25df62d96a

Toplumsal konut projesinde olduğu şeklinde ÖTV indirimi yada ilk kez vasıta sahibi olacaklar için uygun taksitle otomobil almayı kolaylaştıracak projelerin gündeme gelebileceği ifade ediliyor.

(BBC Türkçe)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan Özbekistan'a gittiCumhurbaşkanı Erdoğan Özbekistan’a gitti
Rusya Devlet Başkanı Putin'e suikast girişimi iddiası: Aracına bombalı saldırı düzenlendiRusya Devlet Başkanı Putin’e suikast girişimi iddiası: Aracına bombalı hücum düzenlendi
Canlı yayına çıkacağını duyunca kurşunladılarCanlı yayına çıkacağını duyunca kurşunladılarYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.