SpaceX, 20. yılını nostaljik videoyla kutluyor!

15.03.2022
SpaceX, 20. yılını nostaljik videoyla kutluyor!


Uzay emekleri yakın geçmişe kadar yalnız NASA ve ESA şeklinde hükümetlerle çalışan ajanslarla yapılmaktaydı. Günümüze gelindiğinde ise faaliyetleri büyük ya da küçük olsun, uzaya yatırım icra eden pek oldukça hususi şirket görüyoruz. Bunlardan en bilineni SpaceX, zira uzaya ilk insan gönderen hususi şirket olma şeklinde hususi bir unvanı var. Arkasında Elon Musk’ın olduğu dev firmanın […]

Uzay emekleri yakın geçmişe kadar yalnız NASA ve ESA şeklinde hükümetlerle çalışan ajanslarla yapılmaktaydı. Günümüze gelindiğinde ise faaliyetleri büyük ya da küçük olsun, uzaya yatırım icra eden pek oldukça hususi şirket görüyoruz. Bunlardan en bilineni SpaceX, zira uzaya ilk insan gönderen hususi şirket olma şeklinde hususi bir unvanı var.

Arkasında Elon Musk’ın olduğu dev firmanın kurulmasından tam 20 yıl geçti. 2002 senesinde, doğrusu hususi şirketlerin uzaya pek sıcak bakmadığı bir dönemde çıkagelen şirket 20. yaşına kadar geldi.

Uzay keşiflerinde kullanılacak devrim niteliğindeki gezgin: FLEX Rover tanıtıldı!


Uzay keşiflerinde kullanılacak devrim niteliğindeki gezgin: FLEX Rover tanıtıldı!

Astrolab şirketi, NASA’nın uzay projelerinde kullanımı için FLEX Rover adını verdiği bulgu gezginini tanıttı.

SpaceX, 20. yaşını bu videoyla kutladı

Sektör uzay olunca, 20 senelik bir şirkette görkemli anlamış olur birikebiliyor. Uzay araştırmalarının doğası gereği sıkça hatalar yapılsa da bu maratonda SpaceX, diğeri firmalar kadar büyük başarılar elde etti. NASA ile meydana gelen görevler, tekrardan kullanılabilen roketler ve insanlı uzay görevleri; 20 yılda mümkün olabildi. 2002’deki haline kıyasla, bugünlerde adını oldukça daha sık duyduğumuz SpaceX’in yayınladığı video şu şekilde:

Videoda firmanın iç operasyonlarından Elon Musk’ın konuşmalarına kadar pek oldukça videodan kesit görüyoruz. Bir dakikalık videoya çoğunlukla güzel anlamış olur ve dönüm noktası niteliğindeki başarılar yerleştirilmiş. Videoyla birlikte meydana getirilen açıklamada ise şu ifadeler kullanılıyor:

Bugün SpaceX’in kuruluşunu ve bu inanılmaz ekibin 20 senelik başarılarını kutluyoruz – İşte inşa etmekten heyecanlandığımız gelecek.

SpaceX ve diğeri uzay şirketlerinin gelecekte yapacaklarını görmek için sabırsızlanıyoruz. Sizce şirket, en büyük hedefi olan Mars’ta koloni oluşturmayı gerçekleştirebilecek mi?

Kaynak: shiftdelete.net
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.