Spotify HiFi için beklenen açıklama geldi

10.01.2022
Spotify HiFi için beklenen açıklama geldi


Spotify, abonelere yüksek kalitede ses vadeden HiFi özelliği için beklenen açıklamayı yapmış oldu. Popüler müzik platformu, HiFi’ı Şubat 2021’de duyurmuştu ve yıl sonuna kadar kullanıma sunma sözü vermişti. Bir tek bu sözünü tutmayan İsveç merkezli şirket, yüksek kaliteli şarkı dinlemek isteyenlerin tepkisine maruz kaldı.

Spotify neredeyse bir senelik aranın peşinden sessizliğini bozdu. Bir moderatör, firmanın destek forumlarında tüm müzik platformlarının ses kalitesinin karşılaştırıldığı bir mevzuya bildiri yazdı. Apple Music ve Amazon Music Unlimited benzer halde platformlarda olan kayıpsız ses hususi durumunun Spotify’a ne süre gelebileceği sorusuna da açıklık getirdi.

Spotify, Premium abonelerine de reklam getiriyor!


Spotify, Premium abonelerine de reklam getiriyor!

Geçtiğimiz günlerde 2022 senesinde Hifi müzik standardına geçmemesiyle eleştirilen Spotify cephesinde acayip bir gelişme daha yaşanıyor

‘Spotify HiFi’ için tarih belirsiz

Şirket yetkilisi, Spotify’ın destek forumlarındaki gönderiye yazdığı mesajda, HiFi kalitesinde sesin kullanıcılar için ne kadar önemli bulunduğunu bildiklerini söylemiş oldu. Gelecekte Spotify’ın Premium paketini kullanan abonelere ‘Spotify HiFi’ özelliği getireceklerinin de altını çizdi.

spotify-dan-para-kazanma-konusunda-yeni-gelisme

“Sizinle aynı duyguları paylaşıyoruz. Gelecekte Premium kullanıcılarına HiFi deneyimi sunacağımız için oldukça heyecanlıyız” diyen moderatör, HiFi hususi durumunun Spotify’a ne süre geleceğinin ise belli olmadığını belirtti. Şu demek oluyor ki Spotify aboneleri uygulamanın halihazırda desteklediği maksimum ses kalitesinden daha yüksek kalitede müzik dinlemek için bir süre daha bekleyecek.

Yeni açıklamayla birlikte HiFi hususi durumunun Premium abonelerine hususi olacağı bir kez daha teyit edildi. Bir tek bilinmiş olduğu suretiyle uygulamanın Premium Duo, Premium Öğrenci, Premium Aile benzer halde değişik abonelik planları mevcut. Bu planların tutarları da birbirinden değişik. HiFi hususi durumunun, Premium’un tüm planlarını mı yoksa bir/birkaçını mı kapsayacağı ise bilinmiyor.

Spotify HiFi özelliği ek ücret de gerektirmeyecek. Premium aboneleri, mevcut paket kapsamında yüksek kalitede ses dinleyebilecekler. Halihazırda Apple Music kullanıcıları da kayıpsız sese ek para vermeden erişebiliyor. Aynı şekilde Amazon Music Unlimited ve Tidal aboneleri de kayıpsız kalitede ses dinleyebiliyor.

Spotify, yüksek kaliteli müzik sözünü tutmadı!


Spotify, yüksek kaliteli müzik sözünü tutmadı!

Spotify abonelerin yüksek kaliteli müzik dinleyebilecekleri HiFi hususi durumunu 2021’de kullanıma sunma sözünü yerine getirmedi.

Peki ya sizler HiFi özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Bir müzik platformunun eğer eğer olmazsa olmazı denebilir mi? Yorumlarınızı aşağıdaki alanda paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.