Spotify, TikTok benzeri özelliği denetim etmeye başladı!

09.04.2022
Spotify, TikTok benzeri özelliği denetim etmeye başladı!


Popüler müzik platformu Spotify, kullanıcılarının uygulamada daha oldukça süre geçirmesini sağlamak için yeni özellikler ekliyor. Son olarak Öne Çıkan Küratörler hususi durumunu denetim eden platform, kullananların popüler çalma listelerini hep beraberce paylaşmayı hedefliyor. Şimdi ise, TikTok benzeri dikey video hususi durumunu getiriyor.

Spotify kullanıcıları, kısa sürede müziklerini bir ‘bulgu beslemesi‘ ile edecek. Kullananların yeni müzikler bulmasına destek olan bu özellik denetim aşamasında. İşte detaylar!

Radyocu olun: Spotify Öne Çıkan Küratörler özelliğini test ediyor!


Radyocu olun: Spotify Öne Çıkan Küratörler hususi durumunu denetim ediyor!

Spotify, Öne Çıkan Küratörler isminde yeni özelliği ile kullananların popüler çalma listelerini hep beraberce paylaşmayı hedefliyor.

Spotify, size 8 saniyelik 15 şarkı önerecek

TikTok’un dikey video ile keşfetme özelliği, son yıllarda fazlasıyla sevildi. Bundan dolayı de pek oldukça toplumsal medya platformu bu özelliğe yer verdi. Şimdi ise Spotify, bu özelliğin ardında. ‘Discover‘, yanı ‘Keşfet‘ isminde olan bu özellik, bir denetim kullanıcısı tarafınca paylaşıldı.

https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/04/Spotify-TikTok-benzeri-ozelligi-test-etmeye-basladi.png?resize=1170%2C658&ssl=1

Spotify’ın testi, Spotify mobil uygulamasını ana ekranında 8 saniyelik 15 tane şarkı önerecek. Şirket, TikTok’un haiz olduğu başarıya ulaşmayı hedefliyor. Platformun alt menüsünde yer edinen Keşfet butonu ile bu özelliğe erişmek mümkün.

TikTok ile aynı şekilde dikey formattaki içerikler kaydırılarak tüketiliyor. Naturel ki Spotify, her kullanıcının içerik paylaşmasına izin vermiyor. Müzik yayıncılarının paylaşmış olduğu video müziklerin olduğu kısa videolar bu alanda yer alacak. Alt bölümde ise şarkının adı, sanatçısı ve albümün görseli yer alacak.

https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/04/Spotify-TikTok-benzeri-ozelligi-test-etmeye-basladi-2.jpg?resize=1170%2C658&ssl=1

Spotify, günde 15’e kadar yeni tavsiye sunacak. Dinlediklerinizi beğendiyseniz sanatçıyı takip edebilir, listenize ekleyebilir ya da toplumsal medyadan paylaşabilirsiniz. Şimdilik denetim, Avustralya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda ve İngiltere‘deki Android ve iOS kullanıcıları ile sınırı olan. Betanın değişik bölgelere genişleyip genişlemeyeceği hakkında ise nerede ise bir informasyon yer almıyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından yada SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.