Spotify yeni bir özellik kazanıyor!

02.08.2022
Spotify yeni bir özellik kazanıyor!


Günümüzde neredeyse tamamımız müzik dinlemek için minimum bir tane dijital akış aboneliğine haiz. Müzik mevzusunda dünyanın en popüler platformları içinde ise Spotify bulunuyor. Bünyesinde çeşitli podcast ve müziklere yer veren Spotify, kullanım kolaylığı sağlamak adına yeni bir özellik getiriyor. Spotify premium aboneler için kullanım kolaylığı getiriyor Spotify meydana getirilen güncelleme ile birlikte Premium aboneleri için […]

Günümüzde neredeyse tamamımız müzik dinlemek için minimum bir tane dijital akış aboneliğine haiz. Müzik mevzusunda dünyanın en popüler platformları içinde ise Spotify bulunuyor. Bünyesinde çeşitli podcast ve müziklere yer veren Spotify, kullanım kolaylığı sağlamak adına yeni bir özellik getiriyor.

Spotify premium aboneler için kullanım kolaylığı getiriyor

Spotify meydana getirilen güncelleme ile birlikte Premium aboneleri için oynatma ve karışık çal seçeneklerini birbirinden ayırıyor. Şirket, şu anda çalma listelerinin ve sanatçı sayfalarının en üstünde bulunan birleşik oynat / karışık çal butonunun yerini alacak olan iki ayrı seçenek sunmaya başladığını duyurdu.

Spotify fiyatlara zam yaptı!


Spotify fiyatlara zam yapmış oldu!

Bugün itibariyle Spotify tüm fiyatlara yüzde 15 oranında zam yapmış oldu. Bununla birlikte gene piyasanın en pahalı abonelik hizmeti oldu.

Meydana getirilen değişikliğin gelecek haftalarda Android ve iOS cihazlara gelmesi ümit ediliyor. Spotift sunulan yeni özelliği ise internet sayfası üstünden şu açıklama ile duyurdu:

Bu yeni değişiklik, çalma listelerinin ve albümlerin en üstünde tercih ettiğiniz modu seçmenize ve istediğiniz şekilde dinlemenize olanak sağlayacak. İster ‘karışık çal’ moduyla beklenmedik olanın keyfini seviyor olun, ister bir tek Play’e basarak sırayla şarkıları dinlemeyi tercih edin, Spotify her şeyi kapsıyor.

Spotify’ın parçaları karışık çalma tutkusu kimi zaman tepkilere yol açıyordu. Bu duruma bazı sanatçılar da tepkisiz kalmadı. Meşhur müzisyen Adele’de Spotify’ın bu yaklaşımına tepki koyanlardan biriydi. Spotify da gelen tepkiler üzerine albüm sayfalarında ‘oynat / karışık çal’ kombinasyonu yerine standart oynat düğmesini varsayılan olarak öne çıkarmıştı.

Bu gelişmenin üzerine Spotify şimdi de her iki işlevi birbirinden tamamen ayırarak Premium abonelerine daha rahat bir kullanım sunmayı hedefliyor. Spotify’ın ücretli ve parasız kullanımlarda sunmuş olacağı bu arayüz değişikliği ile iyi mi bir tepki alacağı da merak mevzusu.

Peki siz Spotify ve sunmuş olduğu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.