Squid Game paniğe neden oldu! Öğrenciler şiddete başvurdu…

Dünyayı sarsan Squid Game dizisi Belçika’da paniğe neden oldu. Teneffüs saatlerinde öğrenciler diziye yer alan oyunları oynadı. Şiddetle …

09.10.2021
Squid Game paniğe neden oldu! Öğrenciler şiddete başvurdu…

Dünyayı sarsan Squid Game dizisi Belçika’da paniğe neden oldu. Teneffüs saatlerinde öğrenciler diziye yer alan oyunları oynadı. Şiddetle sonuçlanan oyunları öğrenciler de aynı şekilde yapınca okullarda kargaşa çıktı. Bu yüzden bir çok öğrenci disipline gönderildi. Okul müdürlerinden ise velilere uyarı mesajı gitti.

Son bir ayın en çok izlenen ve hakkında konuşulan dizisi olan Squid Game’nin aynısını oynayan öğrencilere disiplin cezası verildi. Belçika’da diziyi izleyen bir takım öğrenciler arkadaşlarıyla beraber ders aralarında oyunları oynadı.

squid game okullara yansıdı

Dizide kaybedenler öldürülürken, öğrenciler ise kaybeden arkadaşlarına dayak attı. Belçika’nın Valon Bölgesi’nde yaşanan bir olay ise yetkilileri endişelendirdi.

squid game paniğe neden oldu

Okul yönetimi sosyal medya üzerinden velilerini uyardı. Uyarıda şu sözlere yer verdi:

“Değerli veliler, Squid Game adlı diziyi muhtemelen duymuşsunuzdur. Bu dizide karakterler farklı çocuk oyunları oynuyor. Kaybedenler de eleniyor, yani öldürülüyor. Dizi, şiddet içerikli sahneleri nedeniyle 18 yaş altındakilere yasak. Öğrencilerimiz, dizide yer alan 1-2-3 güneş oyununu oynuyor ve kaybeden kişiye dayak atıyor.”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir