Squid Game’in başarısından etkilenen Netflix, vitesi artırıyor!

20.01.2022
Squid Game’in başarısından etkilenen Netflix, vitesi artırıyor!


Netflix, Güney Kore merkezli dizilere yönelik yeni yatırımlarını deklare etti. Kore dizilerini 2016’da yayınlamaya süregelen dijital izlenme platformu, geçtiğimiz yıl K-Drama pazarından büyük ekmek yedi. Eylül’de gösterilen Squid Game, 1 milyardan fazla izlenme saatine ulaşarak Netflix’in şu ana kadarki en oldukça izlenen dizisi olmuştu.

Netflix’in Kore içeriklerinden görevli Başkan Yardımcısı Don Kang, yapmış olduğu duyuruda “2021’de küresel alanda Kore dizileri popüler kültüre egemen olmuştur” dedi. Don Kang, K-Drama pazarına yönelik yatırımlarına devam edeceklerini belirtirken 2022’de seyirciye sunacakları Kore dizileri hakkında da informasyon verdi.

Netflix, platforma eklenecek yeni oyununu duyurdu!


Netflix, platforma eklenecek yeni oyununu duyurdu!

Geçtiğimiz günlerde platformuna mobil oyun kısmı ekleyen Netflix, kütüphanesini genişletiyor! Bugün uygulamaya yeni bir oyun eklendi.

La Casa de Papel’in Kore uyarlaması geliyor

Dijital izlenme platformu 2022 senesinde 25’ten fazla Güney Kore yapımı dizi yayınlayacaklarını duyurdu. Bu yapımlar içinde, meşhur İspanyol dizisinin Kore uyarlaması olan La Casa de Papel: Korea – Joint Economic Area; bir zombinin liseyi salgın etmiş olduğu All of Us Are Dead; 1998 Seul Olimpiyatları ile ilgili Seoul Vibe dizisi yer ediniyor.

SDNShiftdelete.net

Paylaşılan bilgiye gore Netflix’teki Güney Kore dizilerinin global izlenme saatleri geçen yıl, 2019’a kıyasla 6 kat arttı. Don Kang, Eylül ayında seyirciyle buluşan ve ikinci sürem emek harcamaları devam eden Squid Game’in 2021’i zirvede kapattığını belirtti. Ek olarak dizinin 94 ülkede en oldukça izlenen Netflix orijinal içinde ne olduğu olmayı başardığı bilgisini aktardı.

netflix kore dizileri
La Casa de Papel’in Kore uyarlamasından ilk görüntü

Kang, Squid Game izleyicilerinin yüzde 95’inin Kore dışından geldiğini söylemiş oldu. Hem de bu izleyicilerin platformdaki diğeri Kore dizilerine de ilgi gösterdiklerini belirtti. Ek olarak Squid Game’den iki ay sonrasında gösterilen bir başka Kore yapımı Hellbound ilk haftasında 43 milyon saat seyredildi ve 93 ülkede en iyi 10 Netflix dizisi arasına girmeyi başardı.

Netflix, 5 yılda 130’dan fazla Korece içerik yayınladı

Netflix, 2016 – 2021 yılları aralığında 130’dan fazla Kore yapımı içeriğe ev sahipliği yaptığını belirtti. Netflix’in, Korece içerikleri sevenlerin “evi” haline geldiğini belirten dijital izlenme platformu yatırımlara devam edeceklerini aktardı.

Peki ya sizler Güney Kore dizileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.