Şubat ayı gerçek kesim itimat endeksi arttı

22.02.2022
Şubat ayı gerçek kesim itimat endeksi arttı2022 yılı Şubat ayında RKGE, bundan önceki aya gore 0,3 puan artarak 109,8 seviyesinde gerçekleşti.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), şubat ayına ilişkin gerçek kesim itimat endeksini (RKGE) yayınladı.

Şubat ayında RKGE, bundan önceki aya gore 0,3 puan artarken, mevsimsellikten arındırılmış gerçek kesim itimat endeksi (RKGE-MA) bundan önceki aya gore 2 puan azalarak 109,9 seviyesinde gerçekleşti.

Averaj birim maliyetlerde, gelecek üç ayda artış olacağını bekleyenler ve son üç ayda artış bulunduğunu bildirenler lehine olan seyrin güçlendiği görüldü.

Şubat ayı reel kesim güven endeksi arttı #1


YILLIK ÜFE BEKLENTİSİ 49’A ÇIKTI


Gelecek üç aydaki satış fiyatına ilişkin artış yönlü beklentilerin ise zayıfladığı gözlendi. Gelecek 12 aylık dönem sonu itibarıyla senelik ÜFE beklentisi bundan önceki aya gore 5,5 puan artarak yüzde 49 seviyesinde gerçekleşti.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.