Süleyman Asil Suriyeli seçmen sayısını deklare etti

19.08.2022
Süleyman Asil Suriyeli seçmen sayısını deklare etti


Canlı yayında gündeme dair mühim açıklamalarda bulunan Süleyman Asil, Suriyeli seçmen sayısının 120 bin civarında bulunduğunu deklare etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Asil ise NTV canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu.

2023 seçimi için hazırlıklar son sürat devam ederken Bakan Asil, Türkiye’deki sığınmacılar hakkında değerlendirmelerini deklare etti.

Sığınmacıların ülkelerine dönmelerine ilişkin konuşan Süleyman Asil şu ifadeleri kullandı;

“Biz insaniliğimizden, komşuluğumuzdan, o insanların karşı karşıya kalmış olduğu zulümden, o insanların karşı karşıya kalmış olduğu süreçlerden ayrı bir fikir içinde olamayız. Fakat bu insanoğlu kendi memleketlerine dönmeyecekler mi? Elbet dönecekler. Fakat şu anda nereye dönebilirler? PYD’nin etkin olduğu bölgelere mi dönebilirler? Şu anda rejimin devamlı bombaladığı bölgelere mi dönebilirler?”

Süleyman Asil, açıklamalarının devamında ise Suriyeli sığınmacıların yüzde 70’inin ülkelerine dönmek istediklerini belirtti.

Süleyman Asil Suriyeli seçmen sayısını deklare etti VİDEO

“Suriyeli seçmen sayısı 120 bin

Dört gözle beklenen bir soruya açıklık getiren bakan, Suriyeli seçmen sayısını deklare etti.

O izahat ise, “Suriyeli seçmen sayısı şu an 120 bin. 211 bin yurttaş yaptık. Bunun 91 bini, 92 bini çocuk, reşit değil şu demek oluyor ki. Geri kalanı 120 bini de 60 küsur bini adam 55 küsur bini hanım bu kadar.” şeklinde aktarıldı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.