Süleyman Asil’dan HDP’li Semra Güzel’e ilişkin izahat

14.04.2022
Süleyman Asil’dan HDP’li Semra Güzel’e ilişkin izahatİçişleri Bakanı Süleyman Asil, HDP’li Semra Güzel’in yakalanmasına ilişkin, “Bir parti, bir terör örgütü mensubunu bunu bilmiş olduğu ve bunun detaylarına hakim olduğu düşüncesi ile iyi mi sokmuştur” dedi.


Süleyman Soylu'dan HDP'li Semra Güzel'e ilişkin açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Asil, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığında Arama Kurtarma alanında kurulan Kurum ve Kuruluşların akreditasyon törenine katıldı.

İçişleri Bakanı Asil program sonunda basın mensuplarının kendisine yönelttiği soruları yanıtladı.

“Lüzumlu soruşturmalar devam ediyor”

Belediyeler için gelen yakınma ve ihbarların bulunduğunu belirten Asil, “Bizlere kanuna uygun olmayan ve vatandaşımızın da yakınma etmiş olduğu, kamunun tespit etmiş olduğu yüzlerce yakınma geldi. Bizim görevimiz teftiş kurulunun, İller İdaresi Genel Müdürlüğünün gelen haber ve şikayetlerin gerçeğe uygun olup olmadığını değerlendirmektir. Belediyeler ile ilgili ve valilikler ile ilgili ve ilgili kurumlar ile ilgili bu tür gelen taleplerin soruşturmaya dönerek dönmeyeceği normal olarak gerçeklik ile ilgili olup olmadığına yöneliktir. Bu mevzuda lüzumlu soruşturma devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

Süleyman Asil’dan HDP’li Semra Güzel’e ilişkin izahat VİDEO

“Bu şekilde bir kişiyi TBMM’ye sokma sorumluluğu kime aittir”

İHA’nın aktardığına nazaran HDP’li Semra Güzel’in yakalanmasına ilişkin gelişmeler hakkında sorulan soruya Bakan Asil, “Her şey ortada. Terör ile bağları olan bir kişinin TBMM’de bulunmasının ne anlama geldiğinin sorusu sorulmalıdır. Milletvekilliği kıymetli bir şeydir. Hem milletimiz hem de milletvekilliğini elde eden kişiler için önemlidir. Bu şekilde bir kişiyi TBMM’ye sokma sorumluluğu kime aittir. Bir parti, bir terör örgütü mensubunu bunu bilmiş olduğu ve bunun detaylarına hakim olduğu düşüncesi ile iyi mi sokmuştur. Sorduğunuz şahıs kendisinin ne yaptığını bilen bir kişidir. Onu sokan parti de onun ne yaptığını bilen bir parti. Türkiye için gecikmiş bir sual ve gecikmiş bir karardır” diye konuştu.

Süleyman Soylu dan HDP li Semra Güzel e ilişkin açıklama #1

Süleyman Soylu dan HDP li Semra Güzel e ilişkin açıklama #2

Süleyman Soylu dan HDP li Semra Güzel e ilişkin açıklama #3

Süleyman Soylu dan HDP li Semra Güzel e ilişkin açıklama #4

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.