Suriye’nin doğusundaki ABD üssünün çevresine roketli hücum

16.01.2022
Suriye’nin doğusundaki ABD üssünün çevresine roketli hücumDeyrizor ilinde bulunan Ömer petrol sahasında ABD güçlerinin konuşlandığı bölgenin çevresine roketle hücum düzenlendi.


Suriye'nin doğusundaki ABD üssünün çevresine roketli saldırı

Mahalli kaynaklardan edinilen bilgiye gore, ülkenin doğusundaki Deyrizor’da terör örgütü YPG/PKK işgali altında bulunan Ömer petrol sahasında ABD güçlerinin konuşlandığı Yeşilköy bölgesinin çevresi, gece geç saatlerde roket atışlarıyla hedef alındı.

Hücum sebebiyle Yeşilköy bölgesinin çevresinde maddi hasar meydana geldi.

ABD GÜÇLERİNDEN MİSİLLEME

Saldırının nereden yapıldığı hemen hemen bilinmezken, kaynaklar, ABD güçlerinin roketlerin geldiği yöne topçu ve roket atışı yaptığını bildirdi.

Petrol sahası içinde konutlar bölgesi olarak malum Yeşilköy’de ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin konakladığı konutların yanı sıra tabanca depoları bulunuyor.

Suriye nin doğusundaki ABD üssünün çevresine roketli saldırı #1

ÜSSÜN ÇEVRESİ, 10 GÜN ÖNCE DE HEDEF ALINDI

Deyrizor’da İran destekli yabancı terörist grupların varlık gösterdiği Mayadin kazasından de 5 Ocak’ta ABD güçlerinin konuşlandığı Ömer petrol sahasının çevresine roketle hücum yapılmıştı. Olayın arkasından ABD güçleri de topçu atışlarıyla Mayadin’i hedef almıştı.

ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri, 4 Ocak’ta, Suriye’nin doğusunda ABD askerleri tarafınca kullanılan tesise yönelik tehdit oluşturan kısa menzilli roket mevzilerini vurmuştu. Koalisyon güçlerinden meydana getirilen açıklamada, fırlatma mevzilerinin “Yeşilköy bölgesi civarlarında çekince oluşturduğu” ve meşru savunma amacıyla vurulmuş olduğu ifade edilmişti.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.