Süt ve et üreticisi işletmelerin enerji kısıntısından muaf olmak istiyor

24.01.2022
Süt ve et üreticisi işletmelerin enerji kısıntısından muaf olmak istiyorSüt ve et üreticisi işletmeler, ürünlerin bozulmasından duydukları endişeyi dile getirerek, SETBİR vasıtasıyla enerji kısıntısından muaf tutulmak istediklerini belirtti.


Süt ve et üreticisi işletmelerin enerji kısıntısından muaf olmak istiyor

Türkiye Süt, Et, Besin Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Yönetim Kurulu Başkanı İsa Coşkun, doğalgaz ve elektrikte yapılacak kısıntıların süt ve et tedarik zincirinde aksamalara sebep olacağını belirten bir açıklamaya imza attı.

Coşkun, yapmış olduğu yazılı açıklamada, mevsim koşulları sonucu oluşan talep artışıyla arzda yaşanmış olan sıkıntılar sebebiyle doğalgaz ve elektrikte yapılacak kısıntıların sektöre yansımalarını değerlendirdi.

ÇİĞ SÜT VE ET HIZLICA İŞLENMEDİĞİNDE BOZULMA RİSKİ VAR

Üyelerinin işletmelerine gelen ham maddeler olan pişmeden süt ve etin hızlıca işlenmediğinde bozulma riski bulunduğunu hatırlatan Coşkun, “Bilhassa pişmeden süt acele bozulabilen bir ham madde olması sebebi ile 24 saatten fazla depolanamamaktadır. Bu yüzden süt ve süt ürünleri üretimi icra eden şirketlerin pişmeden sütü mamule çevirmek için kesintisiz emek harcaması gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

Süt ve et üreticisi işletmelerin enerji kısıntısından muaf olmak istiyor #1

“KISITLAMALAR SÜT VE ET TEDARİK ZİNCİRİNDE AKSAMALARA SEBEP OLUR”

Coşkun, kısıtlamanın, süt ve et tedarik zincirinde aksamalara sebep olacağını vurgulayarak üretimin devamlılığı ve ham maddenin sürekliliği sebebiyle, süt ve et sektörlerinin enerji kısıntısından muaf tutulmasını talep etti.

Süt ve et üreticisi işletmelerin enerji kısıntısından muaf olmak istiyor #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir