Tamamen elektrikli Chrysler Airflow tanıtıldı

05.01.2022
Tamamen elektrikli Chrysler Airflow tanıtıldı


Elektrikli araç sektöründeki hedeflerini açıklayan Chrysler, Airflow adını verdiği crossover konsept modelini tanıttı. Şirket yetkilileri, otomobil tutkunlarının karşısına 2028 yılına kadar elektrikli otomobil markası olarak yenilenme sürecine gireceklerini beyan etti.

Tesla’nın elektrikli araç pazarına giriş yapmasıyla birlikte başta Alman otomotiv şirketleri olmak suretiyle birçok şirket tamamen elektrikli otomobil piyasası için çalışmalarını hızlandırdı. Ocak ayında Fiat Chrysler ile Fransız PSA’nın birleşmesiyle kurulan Stellantis’in bünyesinde toplam 14 şirket bulunuyor. Chrysler, Jeep, Fiat ve Peugeot dahil olmak suretiyle her biri kendi devletlerinde zamanı öneme haiz firmalar, elektrikli araç pazarın oldukça iddialı giriş meydana getirecek.

Sony, elektrikli otomobilleriyle CES’te boy gösterdi!


Sony, elektrikli otomobilleriyle CES’te boy gösterdi!

CES 2022 teknoloji fuarına hız kesmeden devam eden Sony, basın toplantısı esnasında sahnede 2 elektrikli otomobil prototipine yer verdi.

Chrysler, 2028 yılından sonrasında bir tek elektrikli araç üretecek

Chrysler CEO’su Christine Feuell, CES tüketici teknolojisi fuarında çevrimiçi olarak tanıtılan Chrysler Airflow crossover konsept modeli hakkında açıklama yapmış oldu. 2025 senesinde piyasaya sürülecek bir modelin konsepti olarak vasıflandırılan Airflow, Chrysler markasının dönüm noktası olacak.

2028 yılına kadar minimum üç elektrikli araç tanıtmayı hedeflediklerini belirten Christine Feuell, “Chrysler, ana şirket Stellantis’in 35.5 milyar dolarlık elektrikli araç planının ön saflarında yer alacak.” ifadelerini kullandı.Tanıtılması planlanan araçlar içinde minivan modeli de yer ediniyor.

Chrysler Airflow, Düzey 3 otonom sürüş teknolojisine haiz

Sezgisel yapay zeka ve 560 ile 640 km içinde menzile haiz olacağı belirtilen Airflow, süratli şarj teknolojisini de barındıracak. STLA Brain tarafınca desteklenen STLA SmartCockpit ile tanıtılan konsept model, kişiselleştirilmiş deneyim sunacak.

Çağıl ve ferah iç mekan ile dikkat çeken Airflow, Düzey 3 otonom sürüş teknolojisini destekleyen STLA AutoDrive özelliğine haiz. OTA güncellemesi alabilen araç, geliştirilen teknolojiler ile rekabeti bir üst seviyeye çıkaracak.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.