Tarifelerde düzenleme sonrası elektrik faturaları iyi mi değişecek

31.01.2022
Tarifelerde düzenleme sonrası elektrik faturaları iyi mi değişecekElektrikte meydana getirilen yeni düzenleme ile aylık tüketimin 150 kilovattan 210 kilovata çıkarılması ile Şubat ayında gelecek faturalarda düşüş yaşanacak.

Türkiye’de ocak ayının başı itibarıyla elektriğe yeni gelen zamla beraber tarifeli fiyatlandırma sistemine geçilmesinin arkasından faturalar cep yaktı.

Faturaların iki-üç kat arttığı yönündeki şikayetler üstüne Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilgili kurumlara tarifelerin tekrardan düzenlenmesi için yönerge verildiğini deklare etti.

AYLIK TÜKETİM 210 KİLOVATA ÇIKARILDI

Düzenlemeyle beraber, en düşük tarifede günlük 5 kilovat olarak hesaplanan elektrik tüketim tutarı 7 kilovata, aylık tüketimde ise 150 kilovattan 210 kilovata çıkarıldı.

OCAK FATURASI 240 LİRA OLAN VATANDAŞIN ŞUBAT FATURASI 225 LİRA OLACAK

Buna nazaran, Ocak ayında faturası 240 lira olan bir vatandaşa, Şubat ayında averaj 225 lira civarı bir satmaca gelecek.

TUTARLARA GÖRE ŞUBAT AYINDA GELECEK ORTALAMA FATURA MİKTARI

Tarifelerde düzenleme sonrası elektrik faturaları nasıl değişecek #1

(Tutarlar ortalama olarak hesaplandığından değişkenlik izah edebilir)

Tarifelerde düzenleme sonrası elektrik faturaları nasıl değişecek #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir