Ziraat Kredi marketlerine kasap reyonu açılacak

13.08.2022
Ziraat Kredi marketlerine kasap reyonu açılacak


Ziraat ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, 1300 Ziraat Kredi marketine kasap reyonu açılarak et ürünlerinin satışlarının yapılacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ziraat Kredi Kooperatifleri’ne indirim talimatı verdi.

30-40 çeşit üründe hızlıca indirime gidileceğini belirten Erdoğan, koyun-kuzu etinin yüzde 25 indirimle, büyükbaş hayvan etinin de yüzde 30-35 şeklinde bir indirimle satılacağını deklare etti.

Erdoğan’ın indirim talimatı üstüne gözler Ziraat Kredi marketlerine çevrildi.

İndirimli fiyatların 15 Ağustos tarihinden itibaren uygulanacağı marketlerle ilgili bir müjdede Ziraat ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’den geldi.

Ziraat Kredi marketlerine kasap reyonu

Mersin’e gelen Ziraat ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, ülkede bulunan 1300 tane Ziraat Kredi marketine kasap reyonu açılacağını söylemiş oldu.

Bakan Kirişçi, şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda 57.5 milyon küçükbaşımız var. Gene 9.8, 9.9 milyon civarında büyükbaşımız vardı, onları da biz 18 milyona çıkardık. Fakat biz kesinlikle ve kesinlikle bu tüm hayvan varlıklarımızı adım adım takip ediyoruz. Buradan hareketle de atılması ihtiyaç duyulan adımları da zamanında, yerinde ve dozunda atmaya çalışıyoruz.

Vahit Kirişçi: Ziraat Kredi marketlerine kasap reyonu açılacak VİDEO

“Biz bunun üreticimizin lehine olsun diye yaptık”

Bir öteki mevzuda ikinci yol da bundan dolayı canlı hayvan varlığımızda bir artış var, bunun belirli ölçülerde eritilmesi lazım. Iyi mi yapacağız bunu, içeride et tüketimini teşvik ederek. Bunun için ne yaptık, et süt kurumu olarak küçükbaş hayvan etinde yüzde 25 indirime gittik. Biz asla, almış olduğumuz canlı hayvanların fiyatlarında bir indirime gitmedik. Biz bunun üreticimizin de lehine olsun diye yaptık. O nedenle bizim bu davranışımızı kimse yanlış değerlendirmesin. Biz buradaki şişkinliği, buradaki yığılmayı kısmi de olsa azaltalım ve bizim küçükbaş hayvan üreticimiz bundan pozitif yönde pozitif manada etkilensin istedik. Dolayısıyla diğer tarafta da tüketici bundan memnun.

“Ziraat Kredi marketlerde de etlerin satışını sağlayacağız”

Şu demek oluyor ki şuanda bizim Et Süt Kurumu satış mağazalarımızın önünde kuyruklar oluyor. Fakat Ziraat Kredi, 1300 tane ziraat kerdi market var. Bu 1300 tane Ziraat Kredi marketler de inşallah bilhassa kasap reyonunun Et Süt Kurumu tabelasıyla donatacağız. Kardeş kurum, kardeş organizasyon olarak Ziraat Kredi marketlerde de bu etlerin satışını sağlayacağız. Böylelikle hem et süt kurumunu, hem de üreticimizi, hem tüketicimizi her insanın lehine bir adım atmış olacağız”

Tarım Kredi marketlerine kasap reyonu açılacak #1

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.