Tarot Falı Hakkında Merak Edilen 8 Gerçek

26.04.2020
Tarot Falı Hakkında Merak Edilen 8 Gerçek

Tarot falı hakkında merak edilen 8 gerçek; Tarot falının ne olduğunu, nereden geldiğini merak ediyorsanız, haberimizi okumaya devam edin!

Tarot Falı Hakkında Merak Edilen 8 Gerçek

Tarotun ortaya çıkış tarihi ve kelime anlamı ile alakalı kesin bir bilgi yoktur. Ancak, ilk defa Çingeneler tarafından gizemli ilişkilerin keşfedilmesi için kullanmış olduğu bilinmektedir. Tarot falı hâlbuki bir yaşam tarzı ve bilinç altı okuma sanatıdır. Orta Çağ’ın sonlarına doğru ortaya çıkmış olduğu söylenen ve insanlık çağının bilinen en eski kehanet yöntemlerinden birisidir.

78 karttan ve iki ana bölümden oluşur. Tarot destesini, 56 karttan oluşan küçük sırlar serisi (minor arcana) ve 22 karttan oluşan büyük sırlar serisi (major arcana) oluşturmaktadır. Tarot falında bulunan kartların anlamları yorumcuya göre değişebilir. Hatta, kartlar çeşitli kültürlere göre farklılık gösterse de sembolik olarak figürler pek değişmemiştir.

Tarot kehanet yöntemi olarak bir hayli başarılıdır. Tek bir kart için tek bir soru hakkınız vardır. Seçtiğiniz kartlar bilinen veya bilinmeyen gizli olay ve durumları tanımlar. Bazı konularda uyarılarda bulunur. Çoğu zaman gözümüzden kaçan şeyler fark etmemizi sağlar. Birçok Tarot destesi vardır. Simya Tarotu, Rider Waite, Katina destesi en fazla kullanılan örneklerdir.

Tarot falıyla geçmişi ve geleceği değiştirmek mümkün değildir. Ancak, kartlara yüklediğimiz enerjiler sayesinde sorduğumuz sorulara alacağımız cevaplar bizi yönlendirebilir. Böylece, merak ettiklerimizi öğrenebiliriz.

Tarot falı baktırmadan önce aklınızda bir soru belirlemelisiniz. Problemlerinizi en iyi nasıl çözeceğinizi, ilişkilerinizin nasıl olacağını, aile ilişkilerinizi, iş yaşamınızı sorabilirsiniz.

Tarot daima sorularımıza cevap veremeyebilir ama biz kartları seçmeden soruya konsantre olarak tarottan cevap alabilecek hale gelebiliriz.

Tarot falı baktırmadan önce hangi açılımı seçeceğinizde önemlidir. Özel yaşamınız ve sevgilinizle ilgili durumunuzu merak ediyorsanız ilişki açılımını tercih etmelisiniz. Hayatınızın geneli hakkında bir yorum istiyorsanız Kelt haçı açılımı uygundur. Kararsız kaldığınız bir konu için de Karar açılımını tercih edebilirsiniz.

Tarot Falı Hakkında Merak Edilen 8 Gerçek

Tarot Falı Hakkında Merak Edilen 8 Gerçek

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir