Taş ve kum dökenlerin devası! Her gün gilaburu suyu içerseniz…

11.04.2022
Taş ve kum dökenlerin devası! Her gün gilaburu suyu içerseniz…Böbrek taşından şikayetçi olan milyonlarca insan organik yöntemlerle taş düşürme yollarını arıyor. Gilaburu suyu ise böbrek sağlığına birebir iyi gelmesiyle biliniyor.


Taş ve kum dökenlerin devası! Her gün gilaburu suyu içerseniz...

Böbrek taşı, her yıl milyonlarca insanoğlunun yaşamış olduğu sıhhat sorunları içinde yer ediniyor.

Kimi zaman uzun süre herhangi bir emare göstermeyen bu taşlar kimi süre idrar yoluna düşerek hastaların dayanılmaz ağrılarla sıhhat kuruluşlarına başvurmasına niçin olabilmektedir.

Çoğu zaman tüketime bağlı olarak gelişen böbrek taşları, vücudun filtresi olan böbreklerde süzülen tuz ve minarel kalıntılarından oluşmaktadır.

Sırt ve karın bölgesinde şiddetli ağrı ile emare gösteren böbrek taşı, idrar yoluna doğru hareket ederek kendiliğinden dökülebilir. Kendi kendine vücuttan atılmadığı zamanlarda ise idrar yollarını enfekte ederek tedaviye gerekseme doğurur.

Böbreklerin ilacı gilaburu suyu

İdrar söktürücü tesiri olan gilaburu meyvesi, böbrek sağlığına yararları ile öne çıkıyor.

Halk içinde geleboru, Frenk üzümü benzer biçimde isimlerle de anılan, botanik dünyasında viburnum opulus ismiyle malum gilaburu bitkisi, kıpkırmızı top top, salkım şeklinde bir nebat. Acımsı bir tadı olan gilaburu genel olarak suyu hazırlanarak tüketiliyor.

Böbrek taşının düşmanı olarak malum gilaburu, suyu sıkılarak tertipli tüketilmesi halinde sağlığa kavuşulmasına destek olabiliyor.

Böbreklerin sağlıkla çalışmasına destek olmasıyla malum gilaburu, böbrek taşlarına ve böbrek kumuna karşı da oldukça etkili olduğu bilinir.

Bağırsakların sıhhatli çalışmasına destek olur ve kabızlığı önler.

Gilaburu suyunun her gün sabah ve akşam olmak suretiyle 1 bardak yiyeceklerden ilkin ya da sonrasında içilmesi önerilir.

Taş ve kum dökenlerin devası! Her gün gilaburu suyu içerseniz... #1

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.