TCMB beşinci müdahale büyüklüğünü deklare etti

08.01.2022
TCMB beşinci müdahale büyüklüğünü deklare ettiMerkez Bankası dövizin yükselmesine piyasaya dolar sürerek müdahale etmişti. Meydana getirilen müdahalelerin miktarı ise sonraki tarihlerde açıklanıyor. Son müdahale rakamı 2,12 milyar dolar oldu.


TCMB beşinci müdahale büyüklüğünü açıkladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 17 Aralık’ta yapmış olduğu beşinci direkt döviz satışı müdahalesinin büyüklüğünü 2,12 milyar dolar olarak deklare etti.

17 ARALIK MÜDAHALESİ 2,12 MİLYAR DOLAR

TCMB, 1 Aralık’ta Ocak 2014’ten sonrasında ilk kez döviz satış müdahalesi gerçekleştirmeye başlamıştı. Merkez Bankası, 17 Aralık’ta piyasaya direkt 2,12 milyar dolarlık döviz satışı gerçekleştirildi.

TCMB beşinci müdahale büyüklüğünü açıkladı #1

5 MÜDAHALENİN BÜYÜKLÜĞÜ 7,28 MİLYAR DOLAR

TCMB 1 Aralık’taki ilk döviz müdahalesinde 844 milyon dolar, ikinci müdahalesinde 504 milyon dolar, üçüncü müdahalesinde 687 milyon dolar, dördüncü müdahalesinde ise 3,12 milyar dolarlık döviz satmıştı. Bugün açıklanan 2,12 milyar dolarlık beşinci müdahalenin arkasından aralık ayında meydana getirilen beş müdahalenin büyüklüğünün 7,28 milyar dolara yükseldiğini açıklandı.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.