TCMB Denetim Yönetmeliği Resmi Gazete’de

30.01.2022
TCMB Denetim Yönetmeliği Resmi Gazete’deTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Denetim Yönetmeliği, Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.


TCMB Denetim Yönetmeliği Resmi Gazete'de

Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Denetim Yönetmeliğin amacı; “Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda Denetim Genel Müdürlüğü’nün teşkilatını, görevlerini ve yetkilerini, denetim elemanlarının niteliklerini, emek verme usulünü ve esaslarını düzenlemek” olarak belirlendi.

DENETİM FAALİYETLERİNİN KAPSAMI BELİRLENDİ

Yönetmeliğin; TCMB’nin denetim faaliyetini, denetim elemanları ile ilgili hususları ve denetlenenlerin sorumluluklarını kapsadığı bildirildi.

Yönetmelikte, “Teşkilatın Vazife ve Yetkileri”; “Genel Müdürün Vazife, Yetki ve Sorumlulukları”; “Denetim Elemanları”; “Müfettiş Yardımcılarının Yetiştirilmeleri”; “Denetim Planları”, “İç Denetim Faaliyeti”; “Soruşturma Faaliyeti”; “Dış Denetim Faaliyeti”; “İnceleme ve Danışmanlık Faaliyeti”; “Ortaklaşa ve Çeşitli Hükümler” ile “Son Hükümler” şeklinde başlıklar yer aldı.denetim

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.